Poniedziałek, 12 marca 2018
Księgarze recenzują
Popularność kryminałów z dziecięcej półki jest czymś więcej niż odbiciem trendów dorosłej literatury. To zaproszenie do równoległej rzeczywistości, gdzie dzieci, choć czasem niedoceniane przez dorosłych, mają głos. Więcej, okazują się sprytniejsze niż większość występujących wraz z nimi autorytetów. A wszyscy wiedzą, że kryminał najlepiej smakuje w odcinkach.   Martin Widmark: Tajemnica diamentów Zakamarki Niekwestionowany król dziecięcych kryminałów nie zniechęcił swoich czytelników nawet wyznaniem, że napisanie jednego tomu przygód Lassego i Mai zajmuje mu skromne dwie godziny. Skoro pisanie może być tak proste, to lektura nie może być przecież trudniejsza! Seria „Tajemnic…” opowiada o dwójce przyjaciół, prowadzących małe biuro detektywistyczne w szwedzkim Valleby. Można pomyśleć, że pod miasteczkiem ukryty jest wielki magnes, który przyciąga oszustów i złodziei. Śledztwa prowadzone były już prawie we wszystkich budynkach widocznych na mapie miasta, a te, które zostały pominięte, na pewno doczekają się swoich historii. Opowieści Widmarka wolne są od przemocy i przelewu krwi, a portrety dorosłych gangsterów często karykaturalnie przerysowane. Co więcej, każda sprawa kończy się spektakularnym sukcesem. To czyni z tej serii idealny materiał do czytelniczych wprawek dla dzieci, które nie są jeszcze gotowe na soczysty kryminał, ale łamigłówki i logiczne myślenie sprawiają im dużą przyjemność. Kristina Ohlsson: Szklane dzieci Media Rodzina Po książkach szwedzkiej pisarki, która przewinęła się przez służby specjalne, oczekuje się ostrej gangsterki. Tymczasem …
Wyświetlono 25% materiału - 213 słów. Całość materiału zawiera 855 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się