Wtorek, 28 listopada 2017
Dla dzieci i młodzieży
Susie Hodge:  Dlaczego sztuka pełna jest golasów? tłum. Grzegorz Kulesza, PWN, Warszawa 2017, s. 96, 29,90 zł, ISBN 978-83-01-18938-9 Historyczka sztuki, członkini Fellows of the Royal Society of Arts i autorka kilkudziesięciu książek od lat pisze artykuły związane z popularyzacją sztuki, prowadzi także warsztaty i seminaria poświęcone sztuce. W książce „Dlaczego historia sztuki pełna jest golasów?” prowadzi nas przez 22 rozdziały, które przystępnie interpretują zaprezentowane w publikacji dzieła sztuki, objaśniają związane z nimi terminy i umiejscawiają je na historycznej osi czasu. W jednym tomie obok siebie znalazły się m.in. nazwiska Boticellego i Caravaggia, Moneta i Cezanne’a, Hoppera i Banksy’ego. Tytuły rozdziałów są jednocześnie pytaniami, nie tylko o samą istotę sztuki, lecz także o wszystko, co wokół niej. Czy, aby oglądać obrazy, trzeba być mądrym? Czy to już skończone? Dlaczego dzieła sztuki są takie drogie? Dlaczego w galerii muszę być cicho? W odpowiedzi otrzymujemy ilustracje prezentujące omawiane dzieła sztuki wraz z ich rzeczowym, przystępnie napisanym przez autorkę omówieniem.  Ułatwia to zróżnicowanie czcionki, z zaznaczeniem najistotniejszych partii tekstu. Niemal na każdej stronie towarzyszą czytelnikowi dwie rysunkowe postaci, przywołujące na myśl artystę …
Wyświetlono 25% materiału - 179 słów. Całość materiału zawiera 719 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?