Wtorek, 23 października 2018
"Oskar i rzeczy", Andrus Kivirähk il. Anne Pikkov, tłum. Anna Michalczuk-Podlecki, Piaseczno 2018, Widnokrąg, s. 298, ISBN 978-83-947309-9-4 Literatura estońska dla najmłodszych jest w Polsce słabo reprezentowana. W latach osiemdziesiątych ukazało się kilka książek, nie cieszyły się one specjalnym powodzeniem i teraz raczej nie ma ich w bibliotekach. Tymczasem piśmiennictwo tego kraju przeżywa w ostatnich latach prawdziwy rozkwit i dobrze się stało, że jedno z wydawnictw postanowiło wprowadzić współczesnych pisarzy tego kraju na polski rynek. Andrus Kivirähk, autor tej dość obszernej (prawie 300 stron!) książki, należy do najpopularniejszych pisarzy Estonii, pracuje też jako dziennikarz i dramaturg. Publikację wsparła i udzieliła patronatu nad wydaniem Ambasada Estonii. Czy może być coś bardziej nudnego niż samotne (bo bez rodziców) wakacje u babci na wsi, w dodatku bez smartfona? To niezbędne w życiu urządzenie zostało na oknie, podłączone do ładowarki i zapomniane przez roztargnionego Oskara. Pobyt zapowiada …
Wyświetlono 25% materiału - 143 słów. Całość materiału zawiera 572 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki