Poniedziałek, 12 marca 2018
Małgorzata Musierowicz jest najpopularniejszą autorką powieści młodzieżowych w Polsce. Od 40 lat losy rodziny Borejków z poznańskich Jeżyc śledzą następne pokolenia czytelników. Serię zapoczątkowała w 1977 roku „Szósta klepka”, a najnowsza, długo wyczekiwana powieść autorki „Ciotka Zgryzotka” (z dwiema różnymi wersjami tylnej okładki) ukaże się jako 23 tom w serii 14 marca tego roku. Tylko w latach 2012-2017 sprzedano ponad 500 tys. egzemplarzy „Jeżycjady”. Małgorzata Musierowicz urodziła się w Poznaniu, gdzie ukończyła Wydział Grafiki na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Jej książki zdobyły wiele prestiżowych nagród w kraju i za granicą: „Kwiat kalafiora” – Srebrne Koziołki w 1981 roku, książka wpisana została przez jury IBBY na Listę Honorową im. Hansa Christiana Andersena, „Noelka” została uznana przez Polską Sekcję IBBY za Książkę Roku 1992, „Kalamburka” otrzymała Nagrodę Dużego Donga w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2001, „Sprężyna” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w 2008 roku, a „Język Trolli” znalazł się na liście Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium. Autorka jest laureatką wielu prestiżowych polskich i zagranicznych nagród literackich, m.in. Nagrody Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” za całokształt …
Wyświetlono 25% materiału - 181 słów. Całość materiału zawiera 726 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się