Wtorek, 5 maja 2020
Rozmowa z Brandonem Mullem, autorem „Baśnioboru”
Zaczął pan pisać dość wcześnie, ale cztery lata starał się pan wydać bezskutecznie swoją pierwszą powieść. Dlaczego? Tak, przez całe studia pisałem bardzo dużo opowiadań i próbowałem je opublikować, ale nie udawało mi się. A potem przez cztery czy pięć lat po zakończeniu studiów bardzo usilnie starałem się znaleźć wydawcę dla mojej pierwszej powieści, co też mi nie wyszło. „Baśniobór” to moja druga powieść, która napisałem i z nią się udało, poczułem się pisarzem. A skąd pan czerpał inspiracje na postaci i miejsca? Pisanie to jest mieszanka obserwacji i fantazjowania, więc często osoby, które poznałem, które znam, wpływają na moich bohaterów. Czasami tak jak dr Frankenstein zlepiam z różnych ludzi jakiegoś jednego bohatera. A czasami więcej wymyślam, żeby te osoby miały jakąś indywidualną osobowość i swój własny charakter. Jeśli chodzi o miejsca, to najczęściej staram się opisywać takie, które naprawdę  odwiedziłem. Czy sądzi pan że magia istnieje? W pana książkach jest wiele magii. Myślę, że niektóre rodzaje magii może rzeczywiście istnieją. Ta magia, którą opisuję w książkach, przynajmniej większość z niej, jest zmyślona. Ale wydaje mi się, że są takie moce na świecie, które trudno wyjaśnić naukowo, które wykraczają poza racjonalne wyjaśnianie. Dodam jeszcze, że kiedy piszę, to z całego serca staram się wierzyć w magię, w smoki i potwory i wydaje mi się, że to się udaje. Jak powstała seria „Spirit Animals”? Każdą książkę pisze inny autor. Skąd się wziął pomysł? Wydawnictwo Scholastic zwróciło się do mnie z taką koncepcją, żeby dzieci i zwierzęta przeżywały wspólnie przygody. Pomysł był taki, żeby powstało siedem tomów napisanych przez siedmiu różnych autorów. …
Wyświetlono 25% materiału - 260 słów. Całość materiału zawiera 1043 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się