Piątek, 1 marca 2019
          Åke Holmberg: Ture Sventon w Londynie tłum. Justyna Czechowska, Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2018, 32 zł, ISBN 978-83-8150-011-1 Po sukcesie serii „Mistrzowie Ilustracji”, przywołującej najlepsze tradycje polskiej grafiki książkowej, wydawnictwo Dwie Siostry idzie o krok dalej. „Ture Sventon w Londynie” inicjuje serię „Mistrzów Światowej Ilustracji”, prezentującej klasykę dziecięcej literatury zilustrowaną przez  najwybitniejszych twórców zagranicznych. W serii pojawią się zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i polskie wydania światowych hitów. Pierwszy prezentowany w niej tytuł to „Ture Sventon w Londynie”. Przygody szwedzkiego detektywa autorstwa Åke Holmberga z ilustracjami Anny Kołakowskiej ukazały się wcześniej trzykrotnie („Latający Detektyw”, „Detektyw na pustyni”, „Ture Sventon w Sztokholmie”) w ramach wspomnianych „Mistrzów Ilustracji” . Polscy czytelnicy po raz pierwszy mają okazję poznać przygody detektywa z oryginalnymi ilustracjami Svena Hemmela, którego nazwisko rozsławił właśnie Ture Sventon. W 1974 roku otrzymał Nagrodę im. Elsy Beskow przyznawaną najlepszym szwedzkim ilustratorom. Zanim detektyw stał się bohaterem kolejnych książkowych tomów, cykl jego przygód był publikowany w formie komiksu na łamach czasopisma „Kamratposten”. Przez szereg lat jego detektywistyczne przygody cieszyły się dużą  popularnością, …
Wyświetlono 25% materiału - 183 słów. Całość materiału zawiera 733 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się