Czwartek, 2 grudnia 2021
Parę razy już zdarzyło mi się komentować – zazwyczaj kąśliwie, przyznaję – informacje o rosnącym czytelnictwie wśród rodaków. Tu pół procenta, tam jeden, tam znów jakiś ułomek, i nagle okazuje się, że 42 procent Polaków to „zaczytani”. „Przyrost o 5 procent na przestrzeni ostatnich lat”, chwali Tomasz Makowski, niestrudzenie odpierający wszelkie złośliwe uwagi i przytyki. Wiadomo, że konkurencja nie śpi, jest nadzwyczaj silna i prężna – telewizja, seriale, media społecznościowe, gry, wszechogarniający internet, portale randkowe, celebryci, patoprezenterzy, pornografia. Do wyboru, do koloru. Same książki też mogą być sączone do ucha w postaci audiobooków (te, jak rozumiem, nie liczą się w statystykach „czytelników”). Zastanawiam się, maruda, co znaczy „przynajmniej jedna książka w roku”, po którą sięgnęło owe 42 procent Polaków. „By rzecz ująć z detalami”, mówimy o 42 procentach społeczności czytającej, czyli liczącej mniej więcej 30 milionów obywateli (odliczając dzieci, …
Wyświetlono 25% materiału - 139 słów. Całość materiału zawiera 559 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się