Wtorek, 2 listopada 2021
Katarzyna Nowak Sama Świat Książki, Warszawa 2021, s. 224, ISBN 978-83-8139-798-8 Toby Obed umierał 27 razy w katolickich kanadyjskich szkołach i  później, kiedy jako „przetrwały” (ang. survivor) mówił głośno o tym, co go spotkało. Kasia umierała każdego dnia przez kilka lat w mieszkaniu matki księdza, który ją więził i  niemal codziennie gwałcił. Toby’ego Obeda i Kasię Nowak (imię i nazwisko zmienione) łączą nie tylko tragedie, ale też to, że krzywdę wyrządziły im osoby z  kręgu Kościoła katolickiego. Kasia, już teraz dorosła kobieta, opisała swoją kilkuletnią gehennę – gwałconej, maltretowanej fizycznie i  psychicznie dwunasto-, trzynasto-, czternastolatki – w książce „Sama”. Zaczęło się od tego, że mała Kasia rosła wśród rodziców alkoholików, którzy na liście swoich priorytetów niestety nie umieszczali dzieci i  ich dobra wysoko. Kiedy zdarzyła się okazja, aby Kasią zajął się Roman B., miejscowy ksiądz, zgodzili się od razu, wszak byli bardzo religijni i ufali kapłanom. Nie przypuszczali – i w późniejszym czasie nie uwierzyli córce – że Roman B. okaże się być przemocowym pedofilem, który brutalnie, wielokrotnie gwałcił, więził w mieszkaniu swojej matki, a wcześniej… mieszkał z Kasią na plebanii wraz z ośmioma innymi księżmi. Droga krzyżowa Kasi Nowak jest długa i bolesna. Stacji wartych uwagi jest bez liku. Złamanie zaufania przez Romana B., który pod przykrywką …
Wyświetlono 25% materiału - 208 słów. Całość materiału zawiera 833 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się