Piątek, 13 października 2023
POLSKIM WYDAWCĄ ARTRAGE
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 603 (19/2023)
Norweski pisarz i dramaturg Jon Fosse jest tegorocznym laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury – zdecydowała Akademia Szwedzka. Uhonorowano go za „nowatorskie sztuki i prozę, które dają wyraz niewysłowionemu”. Nagroda Nobla to złoty medal, kaligrafowany dyplom i całkiem niezła wartość nagrody pieniężnej: 11 mln koron szwedzkich (ok. 4,5 mln zł). Jon Fosse został 120. laureatem literackiej Nagrody Nobla i 103. nagrodzonym mężczyzną. Literacka Nagroda Nobla to jedna wielka kraina sprzeczności. Dreamland książkowego środowiska. Nie można oczywiście mówić o rekordowych wynikach – nobliści raczej nie goszczą na szczycie polskich list bestsellerów (wyjątkiem jest oczywiście nasza noblistka Olga Tokarczuk), ale umiejętność przewidzenia przyszłych laureatów to wciąż gra o sporą stawkę. W tym roku wygrało ją niewielkie wydawnictwo ArtRage, które podjęło ryzyko i właśnie w tym roku opublikowało „Drugie imię”, pierwszy z trzech tomów „Septologii”, prozatorskiego opus magnum …
Wyświetlono 25% materiału - 135 słów. Całość materiału zawiera 541 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się