BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 448-449
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 6 grudnia 2016
Komisja Europejska zaproponowała zównanie stawek
Komisja Europejska zaproponowała nowe zasady dotyczące VAT w sektorze e-handlu, które umożliwią objęcie elektronicznych wydań książek i gazet obniżoną stawką tego podatku. O zmiany w przepisach od lat postulowało środowisko książki.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Personalna ofensywa księgarskiej sieci
W związku z rezygnacją Doroty Dudy ze stanowiska dyrektora ds. handlu i marketingu w księgarniach BookBook nastąpiły zmiany na stanowiskach menedżerskich....
Wtorek, 6 grudnia 2016
Zgoda na koncentrację: Empik Media & Fashion
Na początku grudnia prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Empik Media & Fashion przez Penta Investments. Transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji....
Wtorek, 6 grudnia 2016
Lokalny rynek księgarski
Wzorem Warszawskich Księgarń Kameralnych również w Toruniu małe, niezależne, lokalne księgarnie postanowiły działać razem. Działanie to ma na celu przede wszystkim pokazanie mieszkańcom miasta i regionu, że książki warto kupować u księgarzy, którzy swoje księgarnie prowadzą z pasją i miłością do książek.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Nowości OBK
W Ogólnopolskiej Bazie Księgarń - www.obk.pik.org.pl - pojawiła się nowa funkcja, stworzona z myślą o atrakcyjniejszej prezentacji księgarń - możliwość zamieszczania logotypów i zdjęć. Administratorzy zachęcają do korzystania z tej funkcjonalności, to bezpłatna forma promocji.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Biblioteki w Polsce - najnowsze statystyki
Już po raz szósty Instytut Książki i dziennik "Rzeczpospolita" nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. W rankingu nagradzane zostają gminy, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Jakub Tyszkiewicz, Bartłomiej Szyprowski, Cezary Łazarewicz, Wojciech Hausner i Marek Wierzbicki zostali laureatami 9. edycji konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej i Narodowe Centrum Kultury.
Wtorek, 6 grudnia 2016
W listopadzie w Pałacu Prezydenckim z inicjatywy pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy odbyła się druga debata z serii "Eksperci pytają młodych". Tym razem spotkanie połączone z warsztatami odbyło się pod hasłem "Czas na czytanie". Wzięło w nim udział około 200 gimnazjalistów i licealistów klas pierwszych z całej Polski.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Firma Mattel nagrodziła Wydawnictwo Olesiejuk za "Najlepszą kolekcję Fisher-Price 2016".
Wtorek, 6 grudnia 2016
Od 2017 roku Poznańskie Dni Książki nie tylko naukowej organizowane będą we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, największym przedsiębiorstwem w branży targowej w kraju. Poinformowały o tym Marzena Lendzion-Markowska, dyrektor Wydawnictwa Naukowego UAM, głównego organizatora Poznańskich Dni, oraz Zofia Strzyż, dyrektor projektu w MTP, podczas tradycyjnego "Forum Wydawców", jakie odbyło się w środę 16 listopada w trakcie 20. Poznańskich Dni.