BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 196
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
Zarząd WSiP rekomenduje przeznaczenie na dywidendę 90 proc. zysku, który w 2006 roku wyniósł prawie 28 mln zł.
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
Nawet pół miliona uczniów skorzysta w najbliższym roku szkolnym ze szkolnej wyprawki, pisze „Dziennik”. Z pomocy skorzystają uczniowie z ubogich rodzin od zerówki aż do trzeciej klasy szkoły podstawowej, a nie jak do tej pory jedynie pierwszoklasiści.
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
Po latach przerwy spowodowanej zamieszaniem wokół praw autorskich do dzieł autora, do polskich księgarń wracają książki Pawła Jasienicy.
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
Budowę dużej internetowej grupy handlowej z różnym asortymentem zapowiada Merlin.pl. Na początek z 5 do 20 proc. ma wzrosnąć przychód ze sprzedaży elektroniki.
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
28 maja Wydawnictwa Naukowo-Techniczne i Wydawnictwo Naukowe PWN podpisały umowę o współpracy w ramach projektu Czytelnia on-line, który jest dostępny pod adresem ibuk.pl.
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
Zarząd PPWK poinformował o podpisaniu aneksu do umowy sprzedaży udziałów spółki EL2.
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
Pomysłodawcy płyty, na której znani politycy czytają dzieciom bajki, zapomnieli o prawach autorskich.
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
W dniach 11-17 czerwca odbędzie się Czytelmania. Festiwal będzie punktem kulminacyjnym drugiej edycji Ogólnopolskiej Kampanii na Rzecz Wspierania Czytelnictwa.
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
Nowy kanon lektur obowiązywać ma od przyszłego roku szkolnego. Niestety, zabraknie w nim dzieł najwybitniejszych twórców. Wymazani zostali Witold Gombrowicz („Ferdydurke” i „Trans-Atlantyk”), Witkacy („Szewcy” ), Johann Wolfgang Goethe („Cierpienia młodego Wertera”, „Faust”) czy Franz Kafka („Proces”).
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
Specjalna sejmowa podkomisja przyjęła poprawkę, z której wynika, że twórcy i artyści nie zostaną jednak objęci podatkiem VAT.