BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 238
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
W „Gazecie Wyborczej” z 23 grudnia ukazało się ogłoszenie, w którym zarząd Wydawnictw Naukowo-Technicznych „wzywa uprawnionych pracowników do złożenia pisemnych oświadczeń o zamiarze nieodpłatnego nabycia udziałów”.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
W sytuacji, gdy zawieszono warszawskie targi Edukacja XXI, kielecka impreza powinna przejąć rolę głównego ogólnopolskiego przeglądu książki edukacyjnej.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
W zakończonym już roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazało się 174 tytułów, w tym 88 nowości oraz 16 wznowień. Oficyna przygotowała także 86 dodruków.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Już niedługo w Bibliotece Narodowej może zabraknąć miejsca na nowe zbiory. „Mieszczą się tylko dlatego, że ścieśniamy, co się da”, mówi dr Tomasz Makowski, dyrektor BN („Gazeta Wyborcza” z 8 stycznia).
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Po raz dziewiąty z rzędu poznańska oficyna została laureatem konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
11 grudnia Firma Księgarska Jacek Olesiejuk drugi raz została wyróżniona w konkursie „Lider Przedsiębiorczości Roku”.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Wybrane książki Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych zostały udostępnione w księgarni internetowej Virtualo. pl.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
W dziesiątej edycji plebiscytu sieci Empik na najpopularniejsze produkty roku (wcześniej Asy Empiku), książki nagrodzone zostaną w sześciu kategoriach. Poniżej publikujemy listę nominowanych.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Od 5 grudnia ub.r. pod adresem 1rtv.pl działała strona wirtualnego sklepu ze sprzętem RTV, która pod hasłem „Poświąteczna wyprzedaż” oferowała dobrej jakości asortyment po bardzo niskich cenach – nawet 70 proc. niższych niż u konkurencji. Właścicielem sklepu okazała się nieistniejąca firma Albatros Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Amerykański Random House udostępnił użytkownikom iPhonów i iPodów kilkanaście tytułów ze swojej oferty.