BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 214
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 14 lutego 2008
31 stycznia na konferencji prasowej Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych zaprezentowano skorygowaną prognozę wyników za rok 2007 oraz strategię rozwoju na lata 2008-2012. WSiP reprezentowali Stanisław Wedler – prezes, Grażyna Chojnowska – dyrektor finansowy i członek zarządu oraz Dariusz Jagodzik – dyrektor handlowy. Według prognozy WSiP w ubiegłym roku zrealizowały zysk netto w wysokości 37,957 mln zł przy przychodach ze sprzedaży 163,302 mln zł. Jest to najwyższy roczny wynik w historii spółki. Na podwyższenie prognozy zysku …
Czwartek, 14 lutego 2008
„Sąd Najwyższy przychylił się do skargi kasacyjnej wniesionej przez Tomasza Łuczyńskiego w sprawie stwierdzenia nieważności uchwał WZA spółki z 29 czerwca 2005 roku.
Czwartek, 14 lutego 2008
W Szczecińskim Sądzie Okręgowym zakończyła się sprawa z powództwa Jacka Gałkowskiego i Andrzeja Gródeckiego, właścicieli księgarni Ossolineum. Sąd oddalił apelację księgarzy, którzy odwołali się od wyroku sądu rejonowego nakazującego im opuszczenie lokalu.
Czwartek, 14 lutego 2008
Nowy projekt właściciela „Czułego Barbarzyńcy”, Tomasza Brzozowskiego, pod nazwą Bambini di Praga ruszył tuż przed Gwiazdką.
Czwartek, 14 lutego 2008
Do udziału w 14. Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach 28-30 marca, zgłosiło się już 80 wystawców. – Istnieje jeszcze ostatnia szansa przyjęcia dodatkowych zgłoszeń – mówi ks. Marek Otolski MIC, dyrektor imprezy – ale pod warunkiem, że otrzymamy je przed zakończeniem prac redakcyjnych nad katalogiem targowym, czyli do połowy lutego.
Czwartek, 14 lutego 2008
Gala, która odbyła się 1 lutego w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma, zbiegła się z 60. rocznicą powstania sieci Empik. – Imprezie przyświeca jeden podstawowy cel – chcemy, żeby Asy Empiku były najważniejszym plebiscytem kulturalnym w Polsce – mówi Monika Marianowicz, PR & Event Director.
Czwartek, 14 lutego 2008
Jak poinformował rzecznik prasowy gdańskiego sądu okręgowego, trzech z pięciu oskarżonych w aferze w wydawnictwie Stella Maris podjęło decyzję o dobrowolnym poddaniu się karze.
Czwartek, 14 lutego 2008
Na Infoveriti – bo tak nazywa się nowa baza danych o firmach, której wydawcą jest spółka Infoveirti Polska – będą aktualizowane informacje o 300 tys. zarejestrowanych w KRS firmach z całego kraju.
Czwartek, 14 lutego 2008
Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiada wydanie „O kotach” tegorocznej noblistki Doris Lessing.
Czwartek, 14 lutego 2008
W pierwszych dniach od premiery szacunkowa sprzedaż ostatniego tomu cyklu o Harrym Potterze osiągnęła 60 proc. całego liczącego 650 tys. egz. nakładu.