BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 433
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Sobota, 30 kwietnia 2016
Wydawcy przejęli sieć księgarń
Anna Marszewska, szefowa księgarni przy ul. Wiejskiej 14 w Warszawie, zaprosiła w środę 20 kwietnia swoich licznych przyjaciół, znakomitych pisarzy i stałych bywalców tej placówki, na uroczyste otwarcie dawnej czytelnikowskiej księgarni w nowej odsłonie, w której będzie występować pod nazwę Księgarnia Wiejska 14.
Sobota, 30 kwietnia 2016
Wyniki ogólnopolskich badań
W piątek 22 kwietnia, w przededniu Międzynarodowego Dnia Książki, Korporacja Ha!art zaprezentowała wyniki czteroletniego projektu badawczego - sfinansowanego przez Narodowe Centrum Nauki - "Literatura polska po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu". Kierownikiem projektu był dr Piotr Marecki, jednocześnie prezes Korporacji Ha!art. To największe tego typu badanie przeprowadzone w Polsce - jego efektem są trzy publikacje: raport z badań, dostępny do pobrania ze strony Korporacji, antologia tekstów z socjologii literatury oraz podręcznik dla szkół …
Sobota, 30 kwietnia 2016
Internet a czytelnictwo
Podczas ubiegłotygodniowej konferencji w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie zaprezentowano wyniki wspólnego projektu badawczego przeprowadzonego w ostatnich tygodniach przez Polską Izbę Książki i serwis społecznościowy Lubimyczytać.pl (LC). Pretekstem do spotkania pod hasłem "W sieci o książkach. Miejsca spotkań czytelników - czy aktywne korzystanie z portali czytelniczych ma wpływ na rozwój czytelnictwa?" był oczywiście Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, stąd w programie spotkania nie zabrakło prezentacji aktywności, jakie w tym okresie stały się udziałem środowiska księgarzy niezależnych …
Sobota, 30 kwietnia 2016
Sobota, 30 kwietnia 2016
Sobota, 30 kwietnia 2016
Sobota, 30 kwietnia 2016
Sobota, 30 kwietnia 2016
Sobota, 30 kwietnia 2016
Sobota, 30 kwietnia 2016