BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 455
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 21 marca 2017
Audioteka sięga po kierowców
Od 1 marca do 26 kwietnia za zakup minimum 25 litrów dowolnego paliwa albo produktu lub usługi z oferty sklepu stacji Orlen lub Stop Cafe za minimum 10 zł (z wyłączeniem napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych oraz doładowań i starterów GSM) każdy klient może otrzymać bezpłatnego audiobooka do słuchania w aplikacji Audioteki.
Wtorek, 21 marca 2017
Premiera Storytel Original
Minął właśnie rok od premiery serwisu Storytel w Polsce. W momencie swojego rynkowego debiutu serwis oferował ok. 620 polskojęzycznych tytułów. W ciągu kolejnych 12 miesięcy ta liczba - uległa podwojeniu - deklaruje Michał Szolc, dyrektor zarządzający Storytel Polska.
Wtorek, 21 marca 2017
Widoczna obecność Polski
Olga Tokarczuk oraz Aleksandra i Daniel Mizielińscy byli największymi gwiazdami polskiej obecności na Targach Książki w Londynie, które trwały od wtorku 14 marca do czwartku 16 marca. Ich specyfiką jest całkowite skoncentrowanie się na biznesie książkowym, a nie promocja książki i czytelnictwa, bo na te targi nie zaprasza się publiczności.
Wtorek, 21 marca 2017
Jan Akielaszek, właściciel Oficyny Wydawniczej W Kolorach Tęczy z Wrocławia zwrócił się z apelem do członków Polskiej Izby Książki...
Wtorek, 21 marca 2017
Ogólnopolska hurtownia Ateneum już po raz siódmy z dobyła nagrodę Gazeli Biznesu...
Wtorek, 21 marca 2017
"FK Olesiejuk" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.j. uzyskała tytuł Solidna Firma 2016
Wtorek, 21 marca 2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Empik kontroli  nad spółką Platon.
Wtorek, 21 marca 2017
"Guguły" Wioletty Grzegorzewskiej znalazły się na liście 13 książek nominowanych w tym roku do prestiżowej nagrody literackiej - The International Man Booker Prize.
Wtorek, 21 marca 2017
Sieć Księgarnie Świat Książki działa prężnie i rozwija się z myślą o swoich Klientach oraz ich potrzebach. Świadczy o tym między innymi powiększanie i remontowanie istniejących księgarń, a także inwestowanie w nowe lokalizacje głównie w centrach handlowych i galeriach na terenie całej Polski.
Wtorek, 21 marca 2017
Francja będzie Gościem Honorowym 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Dzięki temu między 26 a 29 października w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków czytelnicy znajdą szeroki wybór publikacji francuskich. Wydarzeniu temu sprzyja fakt, że rok 2017 został ogłoszony rokiem kultury i twórczości francuskiej w Krakowie.