BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 358
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Nowy serwis dla e-czytelników
Lubimye-czytać.pl to nowa platforma konkursowa powstała w wyniku współpracy serwisów Ebooki.allegro.pl i Lubimyczytać.pl. Jest ona w całości poświęcona tematyce e-booków i czytników. Obecnie trwa na niej premierowy konkurs „Pozycja na e-booka”, którego uczestnicy mają szansę wygrać m.in. czytniki e-booków Kindle.
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Księgarnie stacjonarne ArtTravel
www.arttravel.pl, największy internetowy sklep specjalizujący się w sprzedaży wydawnictw turystycznych, takich jak przewodniki i literatura podróżnicza, rozmówki, poradniki, albumy, mapy i atlasy samochodowe i turystyczne, plany miast, mapy ścienne oraz globusy i globobary, otworzył w centrum Warszawy i Łodzi księgarnie stacjonarne ArtTravel. Za kilka dni ruszy punkt odbioru zamówień ArtTravel w Gdańsku.
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Biblioteki nadal są książnicami
W Polsce działa ponad 30 tys. bibliotek. Największą grupę stanowią zaniedbane i niedofinansowane biblioteki szkolne, jest ich 16738 (dane Systemu Informacji Oświatowej). Bibliotek publicznych jest 9290, naukowych – 1121, pedagogicznych – 327, fachowych – 387, fachowo- beletrystycznych – 72, bibliotek inte – 39 i towarzystw naukowych – 16 (dane GUS). Działa też 1480 bibliotek parafialnych Kościoła katolickiego (dane z Raportu „Kultura 2011”).
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Jak to robią Francuzi
W dwa lata po pierwszej edycji w Lyonie, Narodowe Spotkania Księgarń, które odbyły się w Bordeaux 2-3 czerwca 2013 r., pokazały, jak ważne dla środowiska są tego typu obrady. Uczestniczyło w nich 750 profesjonalistów, w tym 550 księgarzy, ale najważniejsze są deklaracje, jakie zostały sformułowane na ich koniec. Ich autorami są m.in. Alain Rousset, prezes Stowarzyszenia Regionów Francji i jednocześnie prezes Narodowego Syndykatu Wydawców (SNE), Vincent Montagne, prezes-dyrektor generalny Stowarzyszenia Mediów oraz Aurelie Filippetti, Minister …
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Rozmowa z Hubertusem J. van der Vaartem, przewodniczącym rady nadzorczej i Mariuszem Rutowiczem, prezesem zarządu Matras S.A.
Jak może pan podsumować czerwcowe posiedzenie rady nadzorczej firmy Matras? Hubertus J. van der Vaart: Jak podczas każdego spotkania tego typu, omawialiśmy bardziej i mniej poufne kwestie, dlatego nie chciałbym tu zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale generalnie mogę powiedzieć, że szczegółowo omówiliśmy bieżącą sytuację na rynku książki, analizowaliśmy progres, który stał się w ostatnim okresie, a w zasadzie w ostatnich ośmiu miesiącach, udziałem Matrasa. Widzimy wyraźnie, że istnieje olbrzymia presja, nie tylko ze strony wydawców, …
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Poniedziałek, 8 lipca 2013