BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 206
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 23 października 2007
6 października w ambasadzie Szwajcarii w Warszawie Jacek Woźniakowski, prezes Fundacji Kościelskich, wręczył jej tegoroczną nagrodę, którą otrzymał Mikołaj Łoziński. Jest on autorem jednej powieści zatytułowanej „Reisefieber” (Znak).
Wtorek, 23 października 2007
„Empiki zamieniają się w modne biblioteki” – poinformował dziennik „Polska”. Coraz więcej osób korzysta z wydłużonego przez nie do 30 dni terminu zwrotu towaru.
Wtorek, 23 października 2007
Już niebawem dowiemy się, jakie książki wywarły największy wpływ na nasze życie. Od tygodnia krąży po Polsce czerwony angielski autobus, w którym można zagłosować na swoją ulubioną książkę – tę, która wywarła największy wpływ na nasze życie.
Wtorek, 23 października 2007
Na dwa tygodnie przed wyborami wydawnictwo Prószyński i S-ka w warszawskim Hotelu Sheraton promowało „Kulisy władzy”, wywiad-rzekę, jaki z Kazimierzem Marcinkiewiczem przeprowadzili Michał Karnowski i Piotr Zaremba z „Dziennika”. Obaj są znanymi komentatorami politycznymi. Wydali już dwa podobne wywiady – z Janem Rokitą i z braćmi Kaczyńskimi (oba nakładem wydawnictwa „m”).
Wtorek, 23 października 2007
W Krakowie rozpoczęto zdjęcia do filmu na podstawie „Świadectwa” kard. Stanisława Dziwisza.
Wtorek, 23 października 2007
15 października ukazał się pierwszy numer ogólnopolskiego dziennika „Polska” (Polskapresse). Gazeta ma się stać liderem codziennej prasy opiniotwórczej, a zysk zacząć przynosić w 2010 roku. Tomasz Wróblewski, wiceprezes Polskapresse i jednocześnie wydawca nowego tytułu, przyznał, że celem jest wyprzedzenie „Gazety Wyborczej” choćby o jeden egzemplarz.
Wtorek, 23 października 2007
Do marca 2008 roku ma być przygotowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z ekspertami nowa podstawa programowa z języka polskiego – zapowiedziała rzeczniczka resortu Aneta Woźniak.
Wtorek, 23 października 2007
Salon Spotkań Agentów Literackich to nowość na Targach Książki w Krakowie. Organizatorzy imprezy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży i stworzyli projekt, który umożliwi spotkanie wydawców i agentów literackich w jednym miejscu i w tym samy czasie.
Wtorek, 23 października 2007
11 października wydawnictwo MAG zaprosiło dziennikarzy na przedpremierowy pokaz filmu „Gwiezdny pył” na podstawie powieści Neila Gaimana pod tym samym tytułem.
Wtorek, 23 października 2007
Pod koniec miesiąca za sprawą Amazon. com na rynku pojawi się Kindle, czytnik e-booków. Nowoczesne urządzenie będzie mieć formę cienkiego panelu LCD i bazując na technologii bezprzewodowego dostępu do Internetu uniezależni czytelnika e-booków od komputera.