BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 336
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 24 września 2012
Nowa platforma książek audio on-line
Na początku września w sieci pojawił się nowy serwis o nazwie Audeo.pl, oferujący książki audio on-line – 2500 tytułów na początek. Serwis prowadzi firma Ateria Sp. z o.o., operator m.in. sklepu Audiobook.pl. Dzięki temu Audeo może wykorzystywać doświadczenia podmiotu, który na rynku książek audio działa od 7 lat i jest jego liderem w zakresie sprzedaży audiobooków na płytach CD.
Poniedziałek, 24 września 2012
Najważniejszy jest sukces sprzedażowy
Książki wróciły do telewizji!!! A raczej eksiążki wkroczyły do telewizji. I to z jakim rozmachem… Po pierwsze w porze niemal najwyższej oglądalności, w sąsiedztwie wieczornych serwisów informacyjnych. Po drugie, w nowoczesnej i przyciągającej uwagę formie i ponownie… w doborowym towarzystwie. Wszystko dzięki telewizyjnym spotom reklamującym najnowsze tablety firmy Samsung. Bo, jak głosi reklama: „Samung Galaxy Tab II to e-booki na Woblink”…
Poniedziałek, 24 września 2012
Polski nauczyciel pracuje najmniej w Europie
„2 godziny i 42 minuty – tyle średnio dziennie pracuje polski nauczyciel przy tablicy. Statystycznie spędza w szkole jeszcze 12 minut.
Poniedziałek, 24 września 2012
Rozmowa z Aldoną Zawadzką, prezesem spółki Targi Książki Sp. z o.o.
Warszawskie Targi Książki odniosły niedawno sukces i to na skalę międzynarodową. Chodzi o twój udział w spotkaniu na Tajwanie… Sukcesem była nasza obecność w tym spotkaniu i fakt, że uczestniczymy w konferencji dyrektorów największych imprez targowych na świecie. Warszawskie Targi Książki zostały oficjalnie przyjęte do tego grona jako pełnoprawny członek. Na czele tej grupy stał przez wiele lat Peter Weidhaas, legendarny dyrektor Targów Książki we Frankfurcie, który zresztą to gremium zorganizował, a teraz jest honorowym …
Poniedziałek, 24 września 2012
Poniedziałek, 24 września 2012
Poniedziałek, 24 września 2012
Poniedziałek, 24 września 2012
Poniedziałek, 24 września 2012
Poniedziałek, 24 września 2012