BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 363
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 16 września 2013
Gandalf podsumowuje sezon
„W tym roku około 100 tys. rodziców wyprawiło do szkoły dzieci, wyposażone w podręczniki zakupione w Księgarni Internetowej Gandalf. Liczba zamówień złożonych w niej między czerwcem a wrześniem wzrosła o 36 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2012 roku” – czytamy w komunikacie sklepu działającego w ramach struktur Grupy EM&F (e-commerce). Według deklaracji sklepu, wartość zrealizowanych za jego pośrednictwem transakcji wzrosła o 41 proc. w stosunku do ubiegłego roku.
Poniedziałek, 16 września 2013
E-publikacje docenione przez użytkowników
Prawie 20 tys. pakietów z multibookami dla uczniów pierwszych, drugich i trzecich klas szkoły podstawowej Wydawnictwa Juka kupili na początku tego roku szkolnego rodzice. To wynik znacznie przekraczający oczekiwania edytora. 
Poniedziałek, 16 września 2013
Modele wymiany dóbr kultury w dobie internetu
5 września w siedzibie ZAiKS-u Polska Izba Książki zorganizowała III Forum, tym razem poświęcone modelom wymiany dóbr w internecie i wynagradzaniu twórców oraz wydawców. Przedstawiono konkretne pomysły rozwiązań, które zostały przyjęte przychylnie przez niewielką liczbę uczestników sympozjum. Nawet reprezentujący środowisko „otwartystów” Alek Tarkowski, koordynator polskiego oddziału Creative Commons, w dyskusji przyznał, że zgłoszone postulaty otwierają dobrą płaszczyznę dla debaty o przyszłości kultury w internecie.
Poniedziałek, 16 września 2013
Poniedziałek, 16 września 2013
Rozmowa z Anną Kotlonek-Kowalik – dyrektorem wydawniczym Biblioteki Akustycznej
Patrząc na rozwój rynku urządzeń mobilnych można dojść do wniosku, że warunki do rozwoju macie wymarzone. Pytanie, kogo masz na myśli, mówiąc „wy”. Jako Biblioteka Akustyczna stoimy nieco z boku tych trendów, ponieważ nie jesteśmy dystrybutorem, a wydawcą audiobooków. Czy może nawet – tylko wydawcą. I chcemy, aby tak zostało. Na wszelkie nowe formy mobilnej dystrybucji plików patrzymy zatem z zadowoleniem i satysfakcją, spotykamy się z firmami, które wchodzą na ten rynek z nowymi rozwiązaniami, natomiast …
Poniedziałek, 16 września 2013
Poniedziałek, 16 września 2013
Poniedziałek, 16 września 2013
Poniedziałek, 16 września 2013
Poniedziałek, 16 września 2013