BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 221
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 28 maja 2008
11,05 mln zł straty netto w I kwartale wobec 17,15 mln zł straty rok wcześniej – tak wyglądają dane finansowe lidera segmentu wydawnictw edukacyjnych.
środa, 28 maja 2008
W gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie od 5 do 7 listopada gościć będą wydawcy książek z nauk humanistycznych, ścisłych, ekonomicznych i przyrodniczych.
środa, 28 maja 2008
12 maja ruszyła kampania reklamowa wydawnictwa Pascal, która obejmuje zarówno działania wizerunkowe, jak i produktowe. Ma to być największa tego typu akcja w dziejach firmy – na celu ma podkreślenie zalet, jakie niesie używanie jej przewodników i informatorów turystycznych.
środa, 28 maja 2008
Na początku grudnia ubiegłego roku w szczecińskim oddziale Arvato Services, firmy usługowej koncernu Bertelsmanna, na drzwiach jednej z sal, w której konsultanci udzielają porad w obcych językach, zawisła kartka z napisem „Hier wird nur Deutsch gesprochen!!!” (Tutaj rozmawia się tylko po niemiecku!!!).
środa, 28 maja 2008
W wywiadzie udzielonym portalowi wnp.pl na pytanie, kim jest obecnie, biznesmenem czy politykiem, poseł PO Janusz Palikot odpowiedział:
środa, 28 maja 2008
Ukazał się wspólny projekt „Gazety Wyborczej” i wydawnictwa Media Rodzina.
środa, 28 maja 2008
Po dziesięciu latach niemiecki koncern wydawniczy Klett oraz jego polscy partnerzy postanowili zmienić strukturę własnościową wydawnictwa LektorKlett.
środa, 28 maja 2008
Studenci, wykładowcy i pracownicy naukowi czołowych polskich uczelni z Torunia, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Rzeszowa przez miesiąc mogą bezpłatnie korzystać z bazy książek elektronicznych znajdujących się w zasobach czytelni on-line ibuk.pl.
środa, 28 maja 2008
„Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa” okazały się filmem bardzo kasowym. Od premiery światowej w grudniu 2005 roku przyniósł on twórcom ponad 740 mln dolarów zysków. Również w Polsce odniósł niemały sukces. Dlatego też podjęto decyzję o kontynuacji ekranizacji cyklu i już 30 maja na ekrany naszych kin wejdzie „Książę Kaspian”.
środa, 28 maja 2008
Wydana w marcu nakładem wydawnictwa MacLehose Press z Londynu „Śmierć w Breslau” (Death in Breslau) polskiego pisarza w tłumaczeniu Danuty Stok spotkała się z doskonałym przyjęciem brytyjskiej prasy.