BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 423
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 8 stycznia 2016
Tak, Gwiazdka - a zwłaszcza poprzedzające ją tygodnie - to w naszej branży bezsprzecznie miły okres. Dla większości liczenie przychodów i zysków, dla niektórych smętne obserwowanie, jak to konkurencja, a nie my, jak co roku zgarnia największy kawałek z bożonarodzeniowego tortu. Żeby dzisiaj umieścić książkę w mediach lub na półce w hipermarkecie lub księgarni, zakasać rękawy należało już dawno temu, nim w sklepach na dobre opadł kurz po podręcznikowym szczycie. Kto się nie zorientował i …
Piątek, 8 stycznia 2016
Internauci wybrali książki 2015 roku
Ponad 3 miliony czytelników wzięło udział w plebiscycie portalu społecznościowego Goodreads dokonując wyboru najlepszych książek 2015 roku. Goodreads to należący do Amazona największy na świecie portal społecznościowy dedykowany miłośnikom książek. Korzysta z niego ponad 40 milionów użytkowników. Na dzień dzisiejszy w katalogu Goodreads znajduje się 1,1 miliarda książek.
Piątek, 8 stycznia 2016
NCK odpowiada i prostuje
"Narodowe Centrum Kultury wydawało pieniądze na książki Ryszarda Petru, lidera Nowoczesnej. Zapłaciło też za utworzenie nieistniejącego już działu kultura na portalu NaTemat.pl Tomasza Lisa. Później dziennikarze pisali teksty chwalące osiągnięcia NCK" - napisał Mariusz Kowalski w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".
Piątek, 8 stycznia 2016
Ministerstwo Edukacji Narodowej przyjęło komplet e-podręczników dla klas 1-3, przygotowany przez Grupę Edukacyjną S.A.
Piątek, 8 stycznia 2016
28 listopada Księgarnia pod Arkadami w Myślenicach po 25 latach działania na miejskim Rynku rozpoczęła działalność w nowej lokalizacji w Galerii Myślenice przy ul. Słonecznej 2 E, która jest galerią handlową wybudowaną przez kupców myślenickich.
Piątek, 8 stycznia 2016
Legimi, pierwsza na świecie firma oferująca czytnik e-booków za 1 zł w połączeniu z abonamentem na dostęp do bazy ponad 12 tys. tytułów, inauguruje publiczną ofertę obligacji. Emisja, następująca po zakończonej kilka miesięcy temu sukcesem ofercie prywatnej, ma na celu zwiększenie dynamiki rozwoju innowacyjnej usługi, a także ekspansję zagraniczną.
Piątek, 8 stycznia 2016
Z okazji dwudziestej rocznicy polskiego wydania "Alchemika" Paulo Coelho jego wydawca czyli Drzewo Babel zaprosiło w piątek 27 listopada swoich przyjaciół i wielbicieli tej legendarnej książki na Galę w Och-Teatrze na warszawskiej Ochocie, którą jak zwykle ze swadą prowadził Jerzy Kisielewski.
Piątek, 8 stycznia 2016
Porozumienie Kultura Sp. z o.o. nabyła od ABC Księgarnie Sp. z o.o. 89,63 proc. udziałów przedsiębiorstwa Dom Książki Sp. z o.o.
Piątek, 8 stycznia 2016
Za rok w Hali Stulecia
Sezon targów książki tradycyjnie zamknęło, jak co roku, wrocławskie spotkanie wydawców z czytelnikami. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które przez wiele lat nosiły nazwę Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, w tym roku obyły się po raz 24. Jednak sytuacja we Wrocławiu jest bardzo dynamiczna, bo nie tylko nazwa imprezy uległa zmianie, ale też jej lokalizacja się zmienia. Warto przypomnieć, że pierwsza jej edycja odbyła się w gmachu wrocławskiej Opery, a potem nastąpiły przenosiny do wrocławskiego ratusza, a …
Piątek, 8 stycznia 2016
Pracę w Biurze PIK zakończyła Agata Skaruz, która była zatrudniona jako koordynator projektów.