BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 450
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 20 grudnia 2016
Milion uczestników Mojego Empiku
W ciągu miesiąca sieć Empik powiększyła się o 6 nowych salonów i aktualnie liczy 236 sklepów. W całym 2016 roku powstało 14 Empików - nie tylko w dużych ośrodkach.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Praktyczne informacje dla wydawców
W poniedziałek 19 grudnia w siedzibie Wydawnictwa Naukowego PWN w Warszawie odbyły się warsztaty testerskie platformy IBUK Libra Light czyli serwisu przeznaczonego dla osób niewidomych i niedowidzących, a także niepełnosprawnych ruchowo.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Historia pewnego pozwu
W 2015 roku, podczas Warszawskich Targów Książki poznaliśmy laureata Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka 2014" organizowanego przez sieć salonów Empik. Zwycięzcą okazała się książka "Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" Yvette Żółtowskiej-Darskiej, z ilustracjami Joanny Rusinek, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont Polska.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Podsumowanie i plany
52 tys. darmowych e-booków i audiobooków wypożyczono w ramach największej w Polsce akcji promującej czytelnictwo - "Czytaj PL", która zrealizowano w listopadzie w 15 miastach. Do grupy tej należały: Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Poznań, Toruń, Wrocław, Warszawa, Łódź, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Białystok, Lublin, Rzeszów, Sosnowiec, Szczecin.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Warszawa i Berlin to pierwsze miasta, w których zlokalizowane zostaną "skrytkomaty" projektu firmy Parcel Technik, które obsługiwać mają zakupy na chińskiej platformie zakupowej Alibaba. Usługa ma ruszyć w marcu 2017 roku.
Wtorek, 20 grudnia 2016
W ramach programu "Edukacja kulturalna bibliotekarzy" odbyły się dwa cykle warsztatów...
Wtorek, 20 grudnia 2016
Księgarnia-kawiarnia Tarabuk musiała opuścić swoją siedzibę przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie. Zadomowiła się tam zresztą niedawno, bo jesienią ubiegłego roku, kiedy została "wykwaterowana" ze swego pierwszego i dobrze już znanego miejsca na warszawskim Powiślu przy ul. Browarnej, w pobliżu Biblioteki Uniwersyteckiej i innych placówek uniwersyteckich, w samym centrum studenckiego ruchu.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Jędrek Biegański z działu promocji Państwowego Instytutu Wydawniczego poinformował, że względu na nowe plany w życiu prywatnym 1 stycznia kończy pracę w PIW.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Prezes Kolportera Krzysztof Klicki podjął decyzję o rezygnacji, z dniem 31 grudnia 2016 roku, z funkcji prezesa spółki.
Wtorek, 20 grudnia 2016
W poniedziałek 19 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala otwarcia Roku Conrada, której gospodarzem był Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki. W swoim wystąpieniu zapowiedział, że w lutym przyszłego roku Instytut Książki rozstrzygnie konkurs na organizację wydarzeń związanych z Rokiem Conrada, jednak już teraz wiadomo, że w Teatrze Telewizji oraz w Teatrze Polskiego Radia zostaną przedstawione spektakle oparte na dziełach Josepha Conrada, obędą się przeglądy filmów i ukażą się nowe teksty biograficzne.