BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 240
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 23 lutego 2009
W 2008 roku przychody Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych ze sprzedaży produktów i usług wyniosły niemal 172 mln zł (wzrost o 2,1 proc.).
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Polski Klub Biznesu przyznał Wydawnictwom Szkolnym i Pedagogicznym tytuł „Firmy Roku 2008” za „wieloletnie utrzymywanie wysokiej pozycji na rynku wydawnictw szkolnych i pedagogicznych oraz wysoką jakość merytoryczną i edytorską”.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Informację, że negocjacje na ten temat ruszą w lutym przynosi wydanie gazety giełdy „Parkiet” z 27 stycznia. „Muza może zwiększyć zaangażowanie w Wildze nawet do 100 proc.” – czytamy w dzienniku.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Przygotowania do Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zmniejszenie państwowych dotacji, VAT po 2010 roku, VAT na druk książek, zmniejszenie liczby egzemplarzy obowiązkowych – to najważniejsze tematy, jakie poruszono podczas posiedzenia Rady Polskiej Izby Książki 21 stycznia.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
„Najważniejszym kryterium przy wyborze nabywcy będzie zaproponowana przez niego cena” – mówi na łamach „Gazety Wyborczej” (30 stycznia) minister skarbu Aleksander Grad.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Ministerstwo Skarbu Państwa zawarło z poznańską firmą F5 umowę o doradztwo oraz obsługę procesu prywatyzacji dwóch spółek z branży poligraficznej i wydawniczej.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
Empik ogłosił laureatów plebiscytu Bestsellery 2008 (wcześniej Asy) na najpopularniejsze produkty ubiegłego roku.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
29 stycznia w siedzibie Senatu odbyła się konferencja „Prawo autorskie na miarę XXI wieku. Krok trzeci”.
Poniedziałek, 23 lutego 2009
„Zarząd Merlin.pl (…) zaprzecza informacjom, jakoby rozważane było złożenie wniosku o upadłość, a w 2008 roku firma odnotowała 10 mln zł strat” – poinformował dziennik „Rzeczpospolita” (30 stycznia).
Poniedziałek, 23 lutego 2009
W pierwszym tygodniu lutego zakończyła się szósta edycja największego z programów certyfikujących jakość relacji z klientami – Firma Przyjazna Klientowi.