BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 220
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 12 maja 2008
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zawarły umowy na hurtową dystrybucję podręczników z Wikr Konsorcjum i Super Siódemką. Obie umowy są ważne do końca roku, a ich łączną wartość WSiP oszacowały na 54 mln zł (odpowiednio 40 i 14 mln zł).
Poniedziałek, 12 maja 2008
Dokładnie w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, 23 kwietnia, wojewoda mazowiecki odwołał ze stanowiska zarządcy komisarycznego Wydawnictw Naukowo-Technicznych Andrzeja Zasiecznego. Na to miejsce powołany został Bogusław Seredyński, dla którego jest to powrót do pracy w oficynie po kilkumiesięcznej przerwie.
Poniedziałek, 12 maja 2008
Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 30 maja- 1 czerwca w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Jordana 18). Organizatorami są Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Księgarnia św. Jacka, a Patronatem Honorowym imprezę objął m.in. abp Damian Zimoń – metropolita katowicki.
Poniedziałek, 12 maja 2008
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne odkupiły w ramach wezwania 1.637.148 akcji własnych po cenie wezwania 17 zł.
Poniedziałek, 12 maja 2008
W kwietniu wydawnictwo Prószyński i S-ka podpisało ze spadkobiercami Melchiora Wańkowicza umowę o reedycji książek pisarza. Pierwszym tytułem będzie „Monte Cassino”, które ukaże się w wrześniu, a cały projekt jest zaplanowany na sześć lat – powiedział Bibliotece Analiz Artus Matys, prezes oficyny.
Poniedziałek, 12 maja 2008
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka otrzymało certyfikat Przejrzysta Firma. Tytuł przyznawany jest przez Dun&Bradstreet – międzynarodową wywiadownię gospodarczą zajmującą się analizą wiarygodności przedsiębiorstw.
Poniedziałek, 12 maja 2008
Napływają do nas kolejne podsumowania wyników osiągniętych przez wydawnictwa w roku 2007. I tak: przychody WNT ze sprzedaży książek wyniosły 5,3 mln zł (ogółem przychody wzrosły do 7,3 mln zł, czyli o 12 proc.). Ukazały się 154 tytuły, z czego 72 stanowiły pierwsze wydania. Łączna liczba wydrukowanych książek wyniosła 205 tys. egz. Firma zakończyła rok zyskiem netto.
Poniedziałek, 12 maja 2008
Rekordowe przychody ze sprzedaży zanotowała Firma Księgarska Jacek Olesiejuk. Wyniosły one 154,948 mln zł, co daje wzrost o 12,55 proc. Kapitały własne firmy wyniosły 49,473 mln zł, a liczba tytułów w ofercie sięgnęła 30 tys. Zysk netto osiągnął 12,528 mln zł. Wśród najważniejszych wydarzeń w roku 2007 bracia Olesiejukowie wymienili „uruchomienie linii wybierania książek” oraz „oddanie do użytku nowego magazynu”. Firma została laureatem kilku prestiżowych nagród i wyróżnień.
Poniedziałek, 12 maja 2008
Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych potwierdziło swoje zainteresowanie przejęciami kilku spółek na Ukrainie.
Poniedziałek, 12 maja 2008
Na początku kwietnia stołeczny ratusz postanowił, że nieruchomość znajdująca się pod adresem Bracka 25 wróci do swoich pierwotnych właścicieli.