BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 334
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Nasza przyszłość jest zagrożona
Ostatni okres, tak trudny dla rynku książki, w szczególności dotknął Bibliotekę Analiz. Jesteśmy jak papierek lakmusowy naszej branży, gdy dzieje się dobrze – my też rośniemy, gdy dzieje się źle, pierwsi to odczuwamy i najdotkliwiej uderza w nas kryzys. Nie ma co ukrywać, Biblioteka Analiz od lat utrzymuje się głównie dzięki budżetom wydawców i dystrybutorów książek przeznaczanym na reklamę i promocję. Te budżety, gdy dzieje się na rynku źle, obcinane są w pierwszej kolejności. Wydawcy …
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
E-prasa czy e-książki?
Ruch S.A., jeden z liderów rynku dystrybucji prasy był ostatnio typowany na głównego kandydata do przejęcia kontroli and sklepem internetowym Merlin.pl. Tymczasem spółka poinformowała, że 7 sierpnia przejęła 80 proc. udziałów w firmie NetPress Digital, która jest operatorem platformy dystrybucyjnej e-książek i e-prasy i jednocześnie jednym z największych w kraju dystrybutorów publikacji cyfrowych. Pozostałe 20 proc. udziałów spółki NetPress pozostało w rękach pomysłodawcy konceptu Nexto, Bartłomieja Roszkowskiego, który po ogłoszeniu wyników pertraktacji obu stron stwierdził …
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Firma kupi i sprzeda używane podręczniki
Sklep internetowy Gandalf.com.pl nie tylko dynamicznie rozszerza asortyment w zakresie książek szkolnych, ale podejmuje działania, dzięki którym aktywnie promuje własną markę jako najlepszego miejsca zakupu podręczników w Sieci.
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Rozmowa z Moniką Sznajderman – właścicielką Wydawnictwa Czarne
Zaproponowałaś spotkanie w warszawskim Wrzeniu Świata, a to jest miejsce jakby wymarzone dla twojego wydawnictwa. Mam takie dwa miejsca w Warszawie, jedno to Tarabuk, a drugie to właśnie Wrzenie Świata, które jest lepiej dla mnie położone, bo w samym centrum miasta i… bardzo je lubię.
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012