BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 340
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 6 listopada 2012
16. Targi Książki w Krakowie
Na oficjalne targowe statystyki musimy jeszcze nieco poczekać, jednak tylko na podstawie stoiskowych rozmów można śmiało nakreślić dość rzetelny branżowy obraz tegorocznych Targów Książki w Krakowie. A rozmawiało się w tym roku w hali przy ul. Centralnej dużo i na wiele tematów. Jednak przede wszystkim dwa pierwsze dni to okres intensywnej pracy wystawców, opartej właśnie o biznesowe spotkania. 
Wtorek, 6 listopada 2012
Po Walnym Zgromadzeniu PIK
Krakowskie Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Książki w praktyce rozpoczęło wystąpienie Olafa Szymanowskiego, prezesa zarządu sieci Empik, który wcześniej spotkał się z grupą należących do Izby wydawnictw na specjalnie zainscenizowanym śniadaniu. Już w szerszym gronie obecny szef sieci zaprezentował swój pogląd na kwestię jej współpracy z wydawcami. – Zależy mi na tym, żebyśmy prowadzili transparentny biznes i wspólnie planowali wiele działań. Wiem, że Empik powinien być dla państwa bardziej przewidywalnym partnerem. Chcemy sprzedawać więcej książek, …
Wtorek, 6 listopada 2012
Po śniadaniu Empiku z wydawcami
Drugi dzień 16. Targów Książki w Krakowie dla części wydawców, a jednocześnie członków Polskiej Izby Książki, rozpoczął się jeszcze przed oficjalnym otwarciem targowych wnętrz. W roli głównej wystąpił tu Empik, który w osobach prezesa zarządu Olafa Szymanowskiego oraz menadżera działu książki Andrzeja Kosińskiego zainicjował robocze w swoim charakterze śniadanie, które stało się okazją do otwartej rozmowy o problemach charakterystycznych dla współpracy z tą siecią. 
Wtorek, 6 listopada 2012
Rozmowa z Marcinem Śnieciem, członkiem zarządu i managerem projektu PlatformaWydawnictw.pl
Projekt powstania serwisu Platforma Wydawnictw zapowiadałeś już w połowie 2011 roku. Serwis właśnie rusza… Trudno mi dziś wskazać dokładną datę pojawienia się zalążka projektu, bo idea tworzyła się przestrzeni wielu lat mojej pracy w branży książki. To były dziesiątki rozmów, doświadczeń i spostrzeżeń. Łatwo natomiast podać finalną datę opisania serwisu, bo tę wyznaczał nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczynający się 26 października 2009 roku. 
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012
Wtorek, 6 listopada 2012