BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 209
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 5 grudnia 2007
Firma Księgarska Jacek Olesiejuk zajęła pierwsze miejsce w piątej edycji konkursu na Mazowiecką Firmę Roku.
środa, 5 grudnia 2007
26 listopada w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej odbył się briefing nowej szefowej resortu Katarzyny Hall. Pani minister znalazła się pod ostrzałem dziennikarzy.
środa, 5 grudnia 2007
NetPress Digital, lider sprzedaży gazet i czasopism w wersji elektronicznej, 22 listopada uruchomił pod domeną Nexto.pl przedpremierową wersję swojego serwisu.
środa, 5 grudnia 2007
Nowy minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski w programie PR „Sygnały Dnia” 20 listopada wśród zadań na najbliższy okres wymienił konieczność zinwentaryzowania potrzeb polskiej kultury, m.in. w zakresie dbałości o prawo autorskie, prawo o ochronie zabytków oraz o prowadzeniu i organizowaniu działalności kulturalnej.
środa, 5 grudnia 2007
Decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy WSiP z 28 listopada kapitał zakładowy spółki zostanie podniesiony o...
środa, 5 grudnia 2007
26 listopada liczba akcji PPWK posiadanych przez Deutsche Bank AG przekroczyła 5-proc. próg ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.
środa, 5 grudnia 2007
II Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia odbędą się w dniach 5-7 listopada, zdecydowano podczas posiedzenia Komitetu Organizacyjnego podsumowującego pierwszą edycję imprezy.
środa, 5 grudnia 2007
Do Polskiej Izby Książki przyjęto sześć nowych podmiotów: Audioclub.pl, Audio Liber Ewa Skurska, Firma Producencka Gorycki & Sznyterman, NetPress Digital, Aleksandria, Promatek P.W.
środa, 5 grudnia 2007
– Kończący się rok był dla Publicatu rokiem dużych zmian. W styczniu zaczęła się konsolidacja działu handlowego, która ułatwiła współpracę z klientami, ponieważ jeden przedstawiciel handlowy obsługuje teraz całą ofertę grupy. W czerwcu nastąpiła całkowita konsolidacja spółek i powstał jeden podmiot z oddziałami – opowiada Jarosław Mielnik, nowy prezes Grupy Wydawniczej Publicat (na zdjęciu).
środa, 5 grudnia 2007
Podczas obrad General Assembly of FEP (23 listopada) polski VAT na książki był jednym w głównych tematów obrad.