BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 231
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 21 października 2008
Skonsolidowane przychody w pierwszych sześciu miesiącach roku wyniosły 61,13 mln zł, przy 66,86 mln zł rok wcześniej.
Wtorek, 21 października 2008
Jak informuje „Parkiet” (wydanie z 3 października), zarząd WSiP wkrótce otrzyma zgodę na zakup wydawnictwa Zielona Sowa. Z dużym prawdopodobieństwem dołączy ono do giełdowej grupy – poinformowało gazetę źródło zbliżone do rady nadzorczej WSiP.
Wtorek, 21 października 2008
Przychody PPWK w pierwszym półroczu (w ujęciu jednostkowym) wyniosły 8,67 mln zł, przy 7,42 mln zł w analogicznym okresie 2007 roku.
Wtorek, 21 października 2008
Do dalszego etapu prywatyzacji Olsztyńskich Zakładów Graficznych dopuszczone zostały następujące podmioty:
Wtorek, 21 października 2008
Instytut Książki opracowuje planowane na przyszły rok działania promujące literaturę polską na zagranicznych targach książki.
Wtorek, 21 października 2008
W firmie księgarskiej trwa obecnie restrukturyzacja.
Wtorek, 21 października 2008
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polska Izba Książki oraz Stowarzyszenie Księgarzy Polskich organizują 7 października o godz. 18 spotkanie pod hasłem „Pożegnanie starej podłogi”.
Wtorek, 21 października 2008
10 października Łukasz Gołębiewski będzie gościem księgarni Centrum Książki w Olsztynie – największej olsztyńskiej placówki, należącej do sieci Książnica Polska.
Wtorek, 21 października 2008
Zadłużenie członków Polskiej Izby Książki z tytułu składek przekroczyło 100 tys. zł – to chyba najważniejsza konkluzja płynąca z posiedzenia Rady Izby, jakie odbyło się 22 września. W związku z tym Rada podjęła uchwałę o nieorganizowaniu konkursu „PIK-owy Laur” podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie. Wręczenie nagrody odbędzie się podczas gali z okazji Światowego Dnia Książki.
Wtorek, 21 października 2008
Klub Miłośników Historii Księgarstwa przy Okręgu Warszawskim Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zaprasza na spotkanie z Bogdanem Klukowskim.