BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 195
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 22 maja 2007
Papierowy Ekran 2007
Serwis Rynek-ksiazki.pl nominowany został do nagrody Papierowy Ekran 2007 przyznawanej w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszych polskojęzycznych serwisów internetowych promujących książki – w szczególności serwisów wydawnictw, księgarń, bibliotek i organizacji popularyzujących czytelnictwo.
Wtorek, 22 maja 2007
„Public Relations na rynku książki”
Na zakończone właśnie Międzynarodowe Targi Książki ukazał się od dawna zapowiadany praktyczny poradnik dla początkujących „Public Relations na rynku książki” Kuby Frołowa.
Wtorek, 22 maja 2007
52. Międzynarodowe Targi Książki
Wzorem wcześniejszych gości, nasz wschodni sąsiad zajął najbardziej reprezentacyjną Salę Marmurową w Pałacu Kultury i Nauki. Zwracały uwagę akcenty ludowe – nie tylko w strojach hostess, właściwie cały program pachniał nieco cepelią, ale był jednolity, niemal bez akcentów politycznych, podczas uroczystości inaugurującej targi znakomicie wypadły pokazy narodowych tańców, bardzo interesujące było spotkanie muzyczno-autorskie Jurija Andruchowycza, który wystąpił z polskim saksofonistą Mikołajem Trzaską. Ponadto do Warszawy przyjechało kilkunastu ukraińskich pisarzy (plotka głosi, że część z nich …
Wtorek, 22 maja 2007
Rozmowa z Friederike Susanne Hönck, kierującą działem eksportu w niemieckiej firmie dystrybucyjnej Libri GmbH
Kiedy w Polsce zniesione zostały bariery rozwoju gospodarczego, nasi wydawcy i hurtownicy jeździli do Niemiec, właśnie do Libri, podpatrywać stosowane przez was rozwiązania. Byliście wzorem, punktem odniesienia… Czy od tamtego czasu w działaniu takiej firmy jak Libri wiele się zmieniło? Jaka jest państwa pozycja na rodzimym rynku?Czy wiele się zmieniło? Część procesów zmieniła rozwijająca się technologia. Rozwój usług kurierskich pozwolił na zlikwidowanie oddziałów i magazynów terenowych – naszych we Frankfurcie i Hamburgu. Co do pozycji …
Wtorek, 22 maja 2007
6 czerwca o godz. 12 odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.
Wtorek, 22 maja 2007
Agora opublikowała wyniki za I kwartał tego roku. Przychody Grupy wyniosły 303 mln zł (wzrost o 3 proc.), przychody ze sprzedaży reklam – 184 mln zł (wzrost o 11 proc.), ze sprzedaży wydawnictw – 51 mln zł (spadek o 11 proc.), a ze sprzedaży kolekcji – 47 mln zł (spadek o 9 proc.).
Wtorek, 22 maja 2007
Czterech poważnych inwestorów polskich i międzynarodowych zadeklarowało chęć zakupu Ruchu – poinformował prezes spółki Adam Pawłowicz. W ciągu najbliższych trzech lat zyski firmy przeznaczane będą na inwestycje.
Wtorek, 22 maja 2007
Oficyna Wydawnicza Impuls z Krakowa w pierwszym kwartale odnotowała 27-proc. wzrost obrotów ze sprzedaży książek w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim.
Wtorek, 22 maja 2007
„Gazeta Wyborcza” uczciła dziesiątą rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej. 19 maja w cyklu „Biblioteka »Gazety Wyborczej«” ukazała się książka z płytą z piosenkami poetki.
Wtorek, 22 maja 2007
10 maja do części nakładu nowego nu-meru miesięcznika „Dziecko” (Agora) do-łączony został pierwszy tom nowej kolekcji z bajkami Disney’a „Kubuś Puchatek i rozbrykany Tygrys”.