BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 387
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 21 sierpnia 2014
17 egzemplarzy obowiązkowych w Sejmie
W maju, podczas V WTK, odbyła się dyskusja zatytułowana „Egzemplarz obowiązkowy – czy mamy problem?” zorganizowana przez Sekcję Wydawców Akademickich i Naukowych PIK, Konferencję Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich oraz Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych. Relacjonowaliśmy to spotkanie w numerze 383 naszego pisma z 10 czerwca. 
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Wolters Kluwer przejmuje LexisNexis Polska
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
FOR o rządowym podręczniku
Na początku lipca weszła w życie zmiana prawa, która wprowadza rządowy podręcznik dla najmłodszej klasy szkoły podstawowej. Tymczasem Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) ogłosiło w ostatnich dniach szereg zastrzeżeń do sposobu realizacji projektu MEN. Światło dzienne ujrzały też dokumenty związane z całym procesem. Po analizie dostępnych materiałów FOR stwierdziło m.in., że: rządowy podręcznik był przygotowywany jeszcze przed rozpoczęciem prac nad ustawą, autorkę podręcznika wybrano w jeden dzień, a zamówienie zostało rozbite na części aby uniknąć przetargu. 
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Badanie Narodowego Centrum Kultury
Narodowe Centrum Kultury należy do grupy instytucji zależnych od MKiDN, które realizują poszczególne moduły w obrębie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020. W obszarze działań NCK znalazły się księgarnie indywidualne.
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Rozmowa z Marią Kulik, prezes Polskiej Sekcji IBBY – Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych
Czy pani jako prezes Polskiej Sekcji IBBY dopuszcza sytuację, w której oficjalnie rekomenduje nie czytanie konkretnej książki skierowanej do młodego czytelnika? Myślę, że tak. Ilekroć odwiedzam duże sieci handlowe widzę tam również książki, których ani nie kupiłabym nikomu w prezencie, ani których nie chciałabym widzieć na półce w bibliotece. Natomiast jeżeli tego typu publikacje są dostępne na rynku, a przecież sprzedaż książek w sieciach marketów jest dziś jednym z głównych kanałów dystrybucji, i jeżeli znalazł się …
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014