BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 440
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 9 sierpnia 2016
Ranking 'Forbesa' 2016
Magazyn "Forbes" opublikował wreszcie najnowsze zestawienie najlepiej zarabiających pisarze na świecie. I tu pierwsze zaskoczenie... ponieważ z wyjątkiem Jamesa Pattersona, niezmiennie liderującego rankingowi, zarobki żadnego z pozostałych sklasyfikowanych autorów nie przekroczyły 20 mln dolarów. To wynik najsłabszy od wielu lat. 
Wtorek, 9 sierpnia 2016
Copyright Polska A.D. 2015
W tym roku po raz pierwszy wypłacone zostaną wynagrodzenia za wypożyczenia biblioteczne utworów powstałych i opublikowanych w języku polskim oraz tłumaczeń na język polski. Do ubiegania się o wynagrodzenie są uprawnieni twórcy i ich spadkobiercy oraz wydawcy. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego do podziału i wypłaty wynagrodzeń wyznaczył organizację Copyright Polska. Organizacja ta uruchomiła właśnie platformę, ułatwiającą potencjalnym uprawnionym przygotowywanie oświadczeń niezbędnych do wypłaty wynagrodzeń. Dostęp do platformy możliwy jest pod adresem http://www.plr.copyrightpolska. com.pl/login. Co …
Wtorek, 9 sierpnia 2016
Od 28 lipca w ramach usługi abonamentowej Legimi użytkownicy urządzeń z Androidem mogą nie tylko czytać, ale również słuchać książek w chmurze. Do tej pory funkcja dostępna była wyłącznie dla posiadaczy smartfonów i tabletów Samsung. Z okazji pojawienia się nowej wersji aplikacji w Google Play wspólnie z wydawcami Legimi przygotowało książki bestsellerowych autorów, po które sięgnąć można za darmo. 
Wtorek, 9 sierpnia 2016
44 proc. najmłodszych konsumentów korzysta z programów lojalnościowych - wynika z raportu Saleforce "2016 Connected Consumer Goods". Wszystkie badane grupy wiekowe uważają, że najniższe ceny można znaleźć w sklepach online, a najlepszą obsługę w sklepach tradycyjnych. Jednak najmłodsze pokolenie znacznie częściej publicznie krytykuje marki produktów (33 proc.), ale też częściej od innych pokoleń uczestniczy w programach lojalnościowych (44 proc.). 
Wtorek, 9 sierpnia 2016
Rozmowa z Dominiką Cieślą-Szymańską, sekretarz zarządu Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury
Jest Pani jedną z założycieli Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. W jaki sposób doszło do jego powołania i jakie stały za tym motywacje? Wszystko zaczęło się w 2009 roku, grupa tłumaczy, wśród których byli m.in. Justyna Czechowska - tłumaczka ze szwedzkiego czy Tomasz Ososiński - tłumacz z niemieckiego, wpadła na pomysł powołania stowarzyszenia. Nie znałam większości inicjatorów, ale dowiedziałam się o spotkaniu założycielskim i dałam się wybrać do pierwszego zarządu. W tamtym czasie w Polsce bardzo brakowało organizacji, …
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016