Wtorek, 9 sierpnia 2016
Copyright Polska A.D. 2015
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru440
W tym roku po raz pierwszy wypłacone zostaną wynagrodzenia za wypożyczenia biblioteczne utworów powstałych i opublikowanych w języku polskim oraz tłumaczeń na język polski. Do ubiegania się o wynagrodzenie są uprawnieni twórcy i ich spadkobiercy oraz wydawcy. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego do podziału i wypłaty wynagrodzeń wyznaczył organizację Copyright Polska. Organizacja ta uruchomiła właśnie platformę, ułatwiającą potencjalnym uprawnionym przygotowywanie oświadczeń niezbędnych do wypłaty wynagrodzeń. Dostęp do platformy możliwy jest pod adresem http://www.plr.copyrightpolska. com.pl/login. Co warte podkreślenia, jeżeli oświadczenie ma wywołać pożądany skutek w tym roku, musi zostać złożone na piśmie w terminie do dnia 31 sierpnia. Jak informuje Copyright Polska, na wypłatę wynagrodzeń przeznaczane będą corocznie środki pochodzące z Funduszu Promocji Kultury. Wysokość należnego w danym roku wynagrodzenia określana będzie proporcjonalnie do liczby wypożyczeń egzemplarzy utworów przez biblioteki publiczne, które są wskazane w rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po potrąceniu kosztów określenia wysokości i wypłaty wynagrodzenia, 75 proc. środków zostanie przeznaczone dla twórców, natomiast 25 proc. dla wydawców. W ustawie określono minimalne oraz maksymalne wynagrodzenie, które może być wypłacone uprawnionemu w danym roku. Wynagrodzenie nie będzie więc …
Wyświetlono 25% materiału - 179 słów. Całość materiału zawiera 719 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się