BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 355
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 27 maja 2013
Wysokie miejsce Książnicy Polskiej
Po raz siódmy redakcja miesięcznika „Forbes” we współpracy z wywiadownią BISNODE (d.Dun and Bradstreet Poland) opracowała ranking firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Pod uwagę brane były wszystkie przedsiębiorstwa posiadające REGON, które w roku 2011 osiągnęły przychód co najmniej 5 mln zł, złożyły sprawozdania finansowe do Krajowego Rejestru Sądowego oraz spełniają inne kryteria „Forbesa”. 
Poniedziałek, 27 maja 2013
Duży wzrost i nowy magazyn
Firma Platon podsumowała wyniki sprzedaży za 2012 rok. Przychody ze sprzedaży książek wyniosły 67 mln zł. Oznacza to ponad 25-proc. wzrost w stosunku do roku 2011 (52,4 mln zł).
Poniedziałek, 27 maja 2013
Azymut wczoraj, dziś i jutro
Od kilku lat tradycją majowej imprezy targowej w Warszawie jest prezentacja OSDW Azymut. Tym razem działająca w ramach Grupy PWN firma dystrybucyjna przedstawiła wyniki swojej działalności w 2012 roku oraz wskazała kierunki rozwoju na kolejnych kilkanaście miesięcy.
Poniedziałek, 27 maja 2013
Wydawcy wygrali mecz na stadionie
Wzorem Joanny Szczepkowskiej można z pewnością stwierdzić, że 16 maja, pierwszego dnia 4. Warszawskich Targów Książki, w świecie polskiej książki skończył się socjalizm! Przeniesienie targów z socrealistycznych wnętrz Pałacu Kultury i Nauki na nowoczesny Stadion Narodowy jest zmianą, której skutki trudno nam jeszcze teraz ocenić, ale z pewnością będą fundamentalne. Pierwsza informacja, która pojawiła się po zakończeniu targowej imprezy, że na stadionie było ponad 60 tys. zwiedzających, gdy rok wcześniej w Pałacu tylko 40 tys. …
Poniedziałek, 27 maja 2013
Rozmowa ze Sławomirem Krempą – redaktorem naczelnym portalu Granice.pl
Czym jest dziś serwis Granice.pl: portalem społecznościowym miłośników książek, bazą recenzji, zbiorem felietonów i esejów, popularyzatorem czytelnictwa, organizatorem licznych książkowych plebiscytów, a może sprawnym narzędziem internetowego marketingu? Granice.pl istnieją od 14 lat i w ciągu tego czasu nauczyliśmy się łączyć wszystkie wyżej wymienione funkcje. Jeszcze kilkanaście lat temu o nowościach wydawniczych można było dowiedzieć się przede wszystkim z czasopism i gazet bądź regularnie odwiedzając księgarnie. Dziś w księgarniach znaleźć można jedynie promil ukazujących się na polskim …
Poniedziałek, 27 maja 2013
Niemieckie spojrzenie
Podczas Warszawskich Targów Książki odbyło się spotkanie pod hasłem „Rynek książki w dobie transformacji – wyzwanie dla wydawców. Przykład z Niemiec” organizowane przez Polską Izbę Książki oraz Frankfurt Academy. Specjalnym gościem spotkania i głównym prelegentem był Peter Kraus vom Cleff, dyrektor zarządzający wydawnictwa Rowohlt Verlage z Hamburga.
Poniedziałek, 27 maja 2013
Poniedziałek, 27 maja 2013
Poniedziałek, 27 maja 2013
Podczas IV Targów Książki w Warszawie rozstrzygnięto konkurs Empiku o miano Najlepszej Książki Dziecięcej 2012 „Przecinek i Kropka”. Ostatecznego wyboru zwycięzcy dokonali jednak czytelnicy w głosowaniu przeprowadzonym za pośrednictwem strony […]