BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 193
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 24 kwietnia 2007
„Wiadomości Księgarskie” po raz pięćdziesiąty
W kwietniu ukazał się pięćdziesiąty numer „Wiadomości Księgarskich”. Począwszy od niego na mocy porozumienia zawartego przez Stowarzyszenie Księgarzy Polskich (pierwszym właścicielem tytułu) z Izbą Księgarstwa Polskiego, Polską Izbą Książki oraz Izbą Księgarzy przy ZHiU we Wrocławiu kwartalnik jest pismem wszystkich organizacji księgarskich. Funkcję redaktora naczelnego pełni nadal Waldemar Janaszkiewicz (prezes SKP), zaś w skład nowej Rady Programowej wchodzą: Michał Brzozowski (PIK), dr Andrzej Skrzypczak (SKP), Teresa Włochyńska- Trukawka (IKP), Bożena Wójcik (IK przy ZHiU Wrocław).
Wtorek, 24 kwietnia 2007
3 kwietnia Wydawnictwo Szkolne PWN kupiło od Wydawnictwa Ortus całość oferty edukacyjnej. W jej skład wchodzą podręczniki do geografii dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum oraz szkolne atlasy geograficzne.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
„Kazimierz Marcinkiewicz jako premier chciał znowelizować ustawę o podatku VAT. Jeśli ten pomysł teraz przejdzie, oznacza spadek sprzedaży prasy i książek, zamykanie kiosków i księgarń, rozrost biurokracji” – grzmi „Wprost”.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
11 kwietnia Sejm przyjął senackie poprawki i przegłosował nowelizację ustawy oświatowej. Liczbę podręczników ograniczono do trzech do każdego przedmiotu na dany etap nauczania.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Grupa PPWK miała 3,34 mln zł zysku netto w 2006 roku wobec 10,82 mln zł zysku rok wcześniej, podano w raporcie rocznym.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Po ostatnich głosowaniach w Sejmie okazało się, że projekt ustawy PiS zakazującej handlu w najważniejsze święta państwowe i kościelne ma wśród posłów zdecydowanie więcej zwolenników niż przeciwników. Za wnioskiem Platformy Obywatelskiej, która chciała odrzucenia projektu PiS w pierwszym czytaniu, było jedynie 140 posłów.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Prof. Jan Miodek współpracował ze służbami specjalnymi PRL – taką informację podał Grzegorz Braun z Polskiego Radia Wrocław.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznały nagrody Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych i tytuły „Książki Zimy 2006/2007”.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
„Utrudnianie czytelnikom dostępu do książek, ustalanie cen usług kserograficznych zniechęcających do powielania oraz zmowa z konkurencją to zarzuty Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wobec Biblioteki Narodowej” – czytamy w „Gazecie Polskiej”.
Wtorek, 24 kwietnia 2007
Do drugiego etapu konkursu Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus jury pod przewodnictwem rosyjskiej poetki Natalii Gorbaniewskiej zakwalifikowało 41 tytułów.