BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 375
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Problemy „Notesu Wydawniczego”
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę czasopism, które otrzymają dofinansowanie w ramach pierwszego w tym roku naboru do priorytetu „Czasopisma” Programu „Literatura i promocja czytelnictwa”. W tym roku dotację przyznano 41 periodykom, o 13 mniej niż w zeszłym roku. Powód to brak wystarczających środków. „Ogólna suma dotacji nie uległa zmniejszeniu, regulaminowy budżet pozostał ten sam co w zeszłym roku i wynosi 3,5 mln zł. Kwota zarezerwowana na wnioski wieloletnie to ok. 1 mln zł. …
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Świat Książki kontra Zygmunt Miłoszewski
W grudniu ubiegłego roku wydawnictwo Świat Książki wniosło do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew „o zwrot zaliczek i odszkodowanie” w wysokości blisko 344 tys. zł. Pozwanymi są: Zygmunt Miłoszewski i Wojciech Miłoszewski. – Wydawnictwo Świat Książki wstępuje na drogę prawną przeciwko autorowi, Zygmuntowi Miłoszewskiemu, który nie wypełniwszy zobowiązania wobec nas podpisał umowę na tę samą książkę i wydał ją u innego wydawcy – przekazała Bibliotece Analiz Daria Kielan, redaktor naczelna i dyrektor wydawnictwa Świat Książki.
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Podsumowanie 2013 roku
Realizowany od 2007 roku program Dyskusyjnych Klubów Książki to jedna z czołowych w kraju inicjatyw propagujących czytelnictwo. Inne zadania programu to ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek oraz zachęcenie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Rozmowa z Wojciechem Szotem – szefem księgarni internetowej Sklep.Gildia.pl i Wydawnictwa Komiksowego
Jak doszło do powstania księgarni? Założyliśmy ją w 2006 roku z Tomaszem Meką i osobami z portalu Gildia.pl. Początkowo siedzibą było nasze mieszkanie – służące zarówno jako biuro, jak i magazyn… W 2008 roku przenieśliśmy się do lokalu na Kolejowej. I długo tu jeszcze będziecie? Jeszcze chyba trochę pobędziemy. Żeby tu wybudować cokolwiek nowego, trzeba zapewnić strukturę drogową – czyli uporządkować kwestie własnościowe gruntów. A to nie jest łatwe. Tereny należą do poczty i kolei, wciąż nie ma …
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014