BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 405
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 22 kwietnia 2015
Zaległości i inwestycje Merlin.pl
Nie milkną echa medialnych doniesień na temat problemów sklepu Merlin.pl z regulowaniem należności w stosunku do dostawców (wartość przeterminowanych należności wobec wydawców szacuje się nawet na kilkanaście milionów złotych), a w tym o blokadzie dostaw oferty książkowej od wielu kluczowych dystrybutorów i wydawnictw, a tymczasem e-sklep chwali się znaczącymi inwestycjami w rozwój swoich kompetencji logistycznych, w tym nowym magazynem. 
środa, 22 kwietnia 2015
PSL za jednolitą ceną
8 kwietnia Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego wniósł do laski marszałkowskiej projekt ustawy o książce, oparty na projekcie wypracowanym przez Polską Izbę Książki we współpracy z organizacjami księgarzy, wydawców oraz środowiska literackiego. Z tej okazji w Sejmie odbyła się konferencja prasowa, której gospodarzem był poseł klubu PSL, Artur Dębski, który ma pełnić także rolę posła sprawozdawcy projektu. 
środa, 22 kwietnia 2015
Virtualo optymistycznie o I kwartale
środa, 22 kwietnia 2015
Promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży południowoafrykańska organizacja PRAESA została tegorocznym laureatem Nagrody im. Astrid Lindgren. Organizacja PRAESA (Project for the Study of Alternative Education in South Africa) została doceniona […]
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015