BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 405
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 22 kwietnia 2015
Zaległości i inwestycje Merlin.pl
Nie milkną echa medialnych doniesień na temat problemów sklepu Merlin.pl z regulowaniem należności w stosunku do dostawców (wartość przeterminowanych należności wobec wydawców szacuje się nawet na kilkanaście milionów złotych), a w tym o blokadzie dostaw oferty książkowej od wielu kluczowych dystrybutorów i wydawnictw, a tymczasem e-sklep chwali się znaczącymi inwestycjami w rozwój swoich kompetencji logistycznych, w tym nowym magazynem. 
środa, 22 kwietnia 2015
PSL za jednolitą ceną
8 kwietnia Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego wniósł do laski marszałkowskiej projekt ustawy o książce, oparty na projekcie wypracowanym przez Polską Izbę Książki we współpracy z organizacjami księgarzy, wydawców oraz środowiska literackiego. Z tej okazji w Sejmie odbyła się konferencja prasowa, której gospodarzem był poseł klubu PSL, Artur Dębski, który ma pełnić także rolę posła sprawozdawcy projektu. 
środa, 22 kwietnia 2015
Virtualo optymistycznie o I kwartale
środa, 22 kwietnia 2015
Promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży południowoafrykańska organizacja PRAESA została tegorocznym laureatem Nagrody im. Astrid Lindgren. Organizacja PRAESA (Project for the Study of Alternative Education in South Africa) została doceniona przez jury za „umożliwienie twórczego czytania dzieciom w ich rodzimych afrykańskich językach”. Założona w Kapsztadzie w 1992 roku PRAESA nie tylko wydaje książki dla dzieci, […]
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015