BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 380
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Odszedł książę polskich poetów
W czwartek 24 kwietnia zmarł Tadeusz Różewicz, jeden z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku, dramaturg i scenarzysta. W październiku skończyłby 93 lata. Tadeusz Różewicz był wielokrotnie wymieniany w gronie kandydatów do literackiego Nobla. 
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Seminarium Instytutu Książki
Instytut zaprasza pracowników bibliotek publicznych i wydawców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką e-booków na seminarium „E-booki w bibliotece”, które odbędzie się 16 maja w Bibliotece Narodowej w Warszawie (Audytorium im. Stefana Dembego, al. Niepodległości 213). 
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Ucieczka w niepoczytalność
Prokuratura Okręgowa w Warszawie, a konkretnie prokurator Monika Niziuk-Nowak z Wydziału VI ds. Przedsiębiorczości Gospodarczej, wydała 24 marca postanowienie o umorzeniu śledztwa przeciwko Maciejowi P., podejrzanemu, że naraził wydawców na znaczące straty. Biblioteka Analiz dotarła do pełnego tekstu tego postanowienia. 
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Rozmowa z Anną Włodarczyk, właścicielką księgarni Skarbnica w Krakowie – Nowej Hucie
Aniu, podjęłaś decyzję? Podjęłam bardzo ciężką dla mnie decyzję o likwidacji księgarni, ponieważ bardzo się zadłużyłam, ale tylko dlatego, że obroty, jakie uzyskiwałam przez ostatni rok absolutnie nie wystarczały na opłatę wszystkich należności czyli za czynsz, prąd, pensje pracownicze. W zeszłym roku na jesieni zwolniłam pracowników i była to moja najtrudniejsza decyzja życiowa, bo z tymi ludźmi pracowałam od samego początku czyli od 1990 roku, a nawet jeszcze wcześniej – w ramach Domu Książki, bo kilkoro …
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014