BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 446
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 2 listopada 2016
Amazon z ofertą po polsku
18 października Amazon.de uruchomił wersję swojego serwisu pozwalającą na obsługę platformy w języku polskim. Aby uruchomić serwis w polskojęzycznej wersji należy otworzyć witrynę Amazon.de i na głównej stronie w opcji wyboru języka zaznaczyć Polski.
środa, 2 listopada 2016
Potterowe migawki z rynku
Migawka 1Piątek 21 października 2016 roku, godz. 23.53, LegionowoW rzęsistym deszczu, pod osłoną parasoli kilkunastoosobowy tłumek gromadzi się pod wciąż zamkniętymi jeszcze drzwiami salonu sieci Empik.
środa, 2 listopada 2016
Rozmowa z Michałem Szolcem, zarządzającym Storytel Polska
Na rynku mówi się, że trochę nabroiliście przez te kilka miesięcy swojej aktywności...Przez te pół roku działalności prawie podwoiliśmy liczbę polskich książek w serwisie - zaczynaliśmy od 600 tytułów, obecnie w ofercie mamy ich blisko 1100.
środa, 2 listopada 2016
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakończyło konsultacje dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym i przygotowuje polskie stanowisko. Centrum Cyfrowe przygotowało opinię o dyrektywie, która została przekazana do MKiDN. Poniżej prezentujemy fragmenty tego stanowiska:
środa, 2 listopada 2016
Laureatami tegorocznej Nagrody im. Beaty Pawlak zostali Jarosław Mikołajewski za ...
środa, 2 listopada 2016
"Największa w regionie hala magazynowa budowana jest niedaleko Kołbaskowa. W przyszłym roku ma być gotowa. W branży magazynowej mówi się, że dla Amazona" - poinformował serwis Dlahandlu.pl za "Gazetą Wyborczą".
środa, 2 listopada 2016
28 października otworzyła swoje podwoje nowa Księgarnia BookBook w Krakowie. Księgarnia połączona z kawiarnią literacką mieści się na krakowskim Kazimierzu, w kamienicy przy ul. Krakowskiej 41.
środa, 2 listopada 2016
Organizatorami konkursu są Fundacja Nowoczesna Polska, która prowadzi największą w Polsce bibliotekę internetową WolneLektury.pl, oraz Ridero IT Publishing - inteligentny system wydawniczy dla niezależnych autorów. Młodzi autorzy, z pomocą nauczycieli polonistów i bibliotekarzy, przygotują w kilkuosobowych zespołach książki, do których każdy z uczestników napisze jedno opowiadanie.
środa, 2 listopada 2016
Książka "Stary Noe" Zuzanny Orlińskiej (Wydawnictwo Literatura) została zwycięzcą 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Organizatorem Nagrody jest biblioteka "Galeria Książki" w Oświęcimiu.
środa, 2 listopada 2016
Warszawski Sąd Apelacyjny uchylił w piątek 14 października po procesie prowadzonym za zamkniętymi drzwiami nakaz  rozpowszechnienia książki Artura Domosławskiego "Kapuściński non-fiction" z rozdziałem "O miłości i innych demonach". Poinformowało tym "Rzeczpospolita" z 17 października.