BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 226
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
17 lipca Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zawarły umowę kredytową z bankiem BGŻ.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
„Potencjalny kupiec bada kondycję Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Inwestorzy finansowi, którzy rządzą w akcjonariacie, liczą na dużo więcej niż obecny kurs” – poinformował 15 lipca „Puls Biznesu”.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Wydawnictwo Media Rodzina do końca czerwca sprzedało 600 tys. egz. ostatniego tomu cyklu Joanne K. Rowling (przypomnijmy, że premiera odbyła się w nocy z 25 na 26 stycznia).
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Hartmut Ostrowski, prezes koncernu Bertelsmann, potwierdził, że firma wystawi na sprzedaż kluby działające w Polsce, Rosji, Czechach, Holandii, Nowej Zelandii, Australii, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie i Słowacji.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Wydawnictwo Regan Press powstało w Gdańsku i jest częścią spółki Regan Consulting, firmy doradczo-szkoleniowej, zajmującej się obsługą korporacji m.in. w zakresie tworzenia i wdrażania strategii.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Obie firmy będą współpracować przy prowadzeniu sklepów internetowych z książkami, filmami, grami komputerowymi oraz płytami muzycznymi.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Minister kultury i dziedzictwa narodowego powierzył Instytutowi Książki zarządzanie Programem „Promocja literatury i piśmiennictwa kulturalnego” w 2009 roku.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
Książkowa wersja encyklopedii ma przejść do historii jako wydawnictwo o największej liczbie autorów – w indeksie publikacji ma się znaleźć 90 tys. nazwisk.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
W odpowiedzi na prośbę Stowarzyszenia Księgarzy Polskich minister kultury i dziedzictwa narodowego objął honorowy patronat nad obchodami stulecia Związku Księgarzy Polskich. SKP, które powstało w 1956 roku m.in. z inicjatywy członków zlikwidowanego ZKP, czuje się spadkobiercą jego tradycji i dorobku. Po poprzedniku przejęło sprawdzone formy i zakres działania, troskę o społeczną rangę zawodu, który przez wieki cieszył się szacunkiem i uznaniem, oraz dbałość o kształcenie ogólne i zawodowe.
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008
W wybranych księgarniach na terenie całego kraju umieszczone zostały ekrany telewizyjne, na których prezentowana jest oferta wydawnictwa oraz filmy reklamowe promujące Radosną Loterię Pascala – w ten sposób oficyna wzmacnia ekspozycję oferty w punktach sprzedaży detalicznej. Pilotaż projektu oparty na wykorzystaniu ekranów telewizyjnych rozpoczął się w czerwcu.