BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 219
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 22 kwietnia 2008
Po posiedzeniu Prezydium Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK z 25 marca wydawnictwo Operon rozesłało do członków Izby sprostowanie oraz sprzeciw. Sprostowanie dotyczyło przyczyn, dla których nie udało się zorganizować posiedzenia sądu koleżeńskiego mającego obradować wokół zarzutu, jaki Operon postawił Piotrowi Marciszukowi, prezesowi PIK, jakoby ten nadużywał swojej pozycji w Izbie do własnych celów.(...)Sprzeciw dotyczył sprawy zgoła odmiennej.
Wtorek, 22 kwietnia 2008
„Książki są fajne i kropka!” to autorski program edukacyjny Empiku, którego celem jest rozwijanie u najmłodszych zamiłowania do książek i krzewienie kultury słowa pisanego.
Wtorek, 22 kwietnia 2008
W 2007 roku hurtownia Azymut zanotowała 1,5-proc. spadek sprzedaży osiągając z tego tytułu 121,667 mln zł.
Wtorek, 22 kwietnia 2008
Jak doniósł „Dziennik”, Grażyna Czetwertyńska, szefowa departamentu MEN odpowiedzialnego za zatwierdzanie podręczników, pobierała tantiemy od jednego z wydawnictw (chodzi o serię książek do historii w szkołach podstawowych „A to historia!” Nowej Ery).
Wtorek, 22 kwietnia 2008
W warszawskim metrze już wkrótce pojawią się infoscreeny, czyli innowacyjne nośniki łączące funkcje telewizji, reklamy zewnętrznej i Internetu.
Wtorek, 22 kwietnia 2008
W sprzedaży jest już pierwszy numer całkowicie nowych „Wiadomości Księgarskich”! To efekt wielu rozmów, a przede wszystkim pracy Andrzeja Tomaszewskiego, znanego i cenionego typografa, który zechciał pochylić się nad naszą „wysłużoną” już makietą. Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna nienajmłodszego kwartalnika (istniejemy już 15 lat), spotka się z pozytywnym przyjęciem.
Wtorek, 22 kwietnia 2008
Wydawnictwo utworzyło nowy segment publikacji skierowanych do dorosłego czytelnika.
Wtorek, 22 kwietnia 2008
Pod koniec marca Platon przyjął kolejne wydawnictwo do obsługi na wyłączność – oficynę Tatarak, założoną przez Beatę Główczewską i Monikę Wróbel-Lutz w roku 2007.
Wtorek, 22 kwietnia 2008
W tym roku seria wydawnictwa Pascal wzbogaci się m.in. o „Budapeszt”, „Bułgarię”, „Grecję – półwysep”, „Kenię”, „Lazurowe Wybrzeże”, „Londyn”, „Majorkę”, „Maltę”, „Norwegię”, „Portugalię”, „Rodos”, „Rzym”, „Sycylię”, „Turcję”, „Turecką Riwierę”, „Moskwę” i „Ateny”.
Wtorek, 22 kwietnia 2008
Ruszył serwis Polskapieknieje.pascal.pl popularyzujący pierwszą edycję ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych przy współfinansowaniu funduszy unijnych, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności turystycznej Polski.