BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 192
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 12 kwietnia 2007
Szczęśliwe „oczko” Edytorstwa i Rynku Książki
31 marca w Sali Adama Mickiewicza Instytutu Badań Literackich PAN (Pałac Staszica) odbyło się zakończenie Studiów Podyplomowych Edytorstwo i Rynek Książki w roku akademickim 2006/2007, organizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Humanistyczną im. Bolesława Prusa we współpracy z Biblioteką Analiz.
Czwartek, 12 kwietnia 2007
Publicat przejął Elipsę
29 marca wydawnictwo Publicat zostało właścicielem pełnej oferty wydawniczej oraz marki oficyny Elipsa z Warszawy. Jej publikacje uzupełnią ofertę grupy, w skład której oprócz tytułów Publicatu wchodzą książki Wydawnictwa Dolnośląskiego, Książnicy i Papilonu, najmłodszego dziecka poznaniaków. Kierownictwo Publicatu zamierza kontynuować profil i zapowiada znaczące rozszerzenie oferty Elipsy.
Czwartek, 12 kwietnia 2007
13. Targi Wydawców Katolickich
Już w piątek, 13 kwietnia, na warszawskich Stegnach rozpocznie się trzynasta edycja Targów Wydawców Katolickich. Potrwają do niedzieli, udział w nich weźmie ponad osiemdziesięciu wystawców z Polski, gościem honorowym będą z kolei wydawcy katoliccy z Niemiec, Austrii i Szwajcarii skupieni w Stowarzyszeniu Mediów Katolickich (w sumie osiemnaście domów wydawniczych). Jak podano w komunikacie prasowym, na targach pojawią się „podobnie jak w latach poprzednich (…) Libreria Editrice Vaticana z Włoch – Edizioni San Paolo z Francji …
Czwartek, 12 kwietnia 2007
Rozmowa z Witoldem Załuską, prezesem Gdańskiego Domu Książki
Od dawna mówi się o konsolidacji Domów Książki. Mówi się, pisze, spotykacie się państwo i nic z tego nie wynika. Dlaczego? Mówi się o tym co najmniej od czasu, gdy rozpadło się Zjednoczenie Księgarstwa, a więc od wielu lat. I wszyscy wiedzą, że byłoby to korzystne, ale ze względów kapitałowych jest to niesłychanie trudne do przeprowadzenia. Mamy różne struktury własności, różne oczekiwania udziałowców – często pracowników, a także różne filozofie prowadzenia biznesów. Do tego zawsze …
środa, 11 kwietnia 2007
150 tys. egz., czyli niemal cały (przez nas szacowany na co najmniej 200 tys. egz.) pierwszy nakład książki ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego „Księża wobec bezpieki” został sprzedany, powiedział Bibliotece Analiz Krzysztof Janiczek, szef biura prasowego Znaku.
środa, 11 kwietnia 2007
1 kwietnia sklep internetowy Merlin.pl skończył osiem lat. Z tej okazji dla klientów przygotowano wiele atrakcji, w tym promocję „Stawka mniejsza niż zwykle – bestsellery do 30 proc. taniej!”.
środa, 11 kwietnia 2007
Jak już informowaliśmy, 14. Krajowe Targi Książki Akademickiej Atena, organizowane w tym roku po raz pierwszy przez Ars Polonę, odbędą się w tym samym czasie i w tym samym miejscu co 18. Krajowe Targi Książki, czyli od 6 do 9 grudnia w PKiN. Organizatorzy rozesłali już do wydawców ofertę.
środa, 11 kwietnia 2007
W lutym sprzedaż detaliczna wzrosła o 17,5 proc. wobec lutego 2006 roku, podała „Gazeta Prawna”.
środa, 11 kwietnia 2007
Wydawnictwa Bloomsbury i Scholastic ujawniły wizerunki okładek ostatniego tomu przygód Harry’ego Pottera.
środa, 11 kwietnia 2007
27 marca minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski wręczył 39 najaktywniejszym koordynatorom akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odznaki honorowe Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis.