BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 187
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Zmarł Ryszard Kapuściński
23 stycznia zmarł Ryszard Kapuściński, wielki reporter, ale przede wszystkim człowiek, który potrafił rozumieć i łączyć odmienności. Pozostawił wiele książek, ale tą najbardziej niezwykłą jest „Heban” (1998) – cudowna opowieść o Czarnym Kontynencie, o tym, że można żyć inaczej, inaczej rachować czas, inaczej marzyć, czego innego pragnąć, przede wszystkim zaś – można być szczęśliwym z dala od naszej cywilizacji.
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Langenscheidt przejął słowniki Wilgi
24 stycznia, w obecności dziennikarzy, w kancelarii adwokackiej SPK w Warszawie, doszło do podpisania umowy kupna-sprzedaży oferty słownikowej wydawnictwa Wilga, którą przejął Langenscheidt Polska. W najlepszych dla Wilgi latach słowniki dawały ok. 9 mln zł przychodu, czyli niemal tyle, ile spółka zrealizowała przez cały 2006 rok.
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Książki miesiąca, książki roku, wydawca roku
Po raz czwarty „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” gościł w Bibliotece Narodowej, gdzie 25 stycznia wręczono nagrody redakcyjne. Co miesiąc kolegium miesięcznika wybiera cztery najciekawsze, najważniejsze i najwybitniejsze pozycje – Książki Miesiąca. Spośród 48, jakie są w ten sposób wyróżnione w ciągu roku, redakcja wybiera pięć, uznając za Książki Roku. Zdobywcy nagród za Książki Miesiąca otrzymują dyplomy, do rąk pięciu wydawców – oprócz dyplomów za Książki Roku – trafiają statuetki, których autorem jest Dorota Bardyszewska. Dyplomami nagradza …
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Rozmowa z Andrzejem Brońkiem, dyrektorem; Edytą Błażejewską, kierownikiem działu wydawniczego i Katarzyną Lenczewską, kierownikiem ds. sprzedaży wydawnictwa Elsevier Urban & Partner
A jak się państwo odniosą do takich słów szefowej PZWL, Krystyny Regulskiej, która w wywiadzie udzielonym naszemu pismu powiedziała: „w sektorze podręczników akademickich szacujemy swój udział na 80 proc. rynku. Pozostałe 20 proc. przypada w dużej mierze na podręczniki wydawane przez poszczególne akademie medyczne. W sektorze literatury zawodowej dla lekarzy mamy mniejszy udział w rynku, oceniamy go na 70 proc. W sektorze poradników dotyczących zagadnień zdrowotnych szacujemy, że nasz udział w rynku to 10 proc. …
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Jednostkowe przychody Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych w 2006 roku wyniosły 155,9 mln zł – poinformował zarząd spółki.
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Fundusze Pioneer Pekao znów zwiększyły zaangażowanie w akcje Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Od 17 stycznia nowym prezesem Grupy Kapitałowej PPWK jest Andrzej Ziemiński, który od 2004 roku piastuje stanowisko prezesa EL2, firmy przejmowanej przez PPWK.
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Największa księgarnia internetowa może się wkrótce stać łakomym kąskiem dla inwestorów – czytamy w „Pulsie Biznesu”.
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Ministerstwo skarbu planuje w najbliższych trzech latach wprowadzić kilkanaście spółek na warszawską giełdę.
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Wydawnictwo Prawnicze LexisNexiszdecydowało się na sprzedaż powierzchni reklamowej w swoich czasopismach.