BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 205
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 9 października 2007
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne przekroczą w tym roku o kilka procet jednostkowe prognozy przychodów i zysków. A wszystko dzięki bardzo dobrej sprzedaży podręczników.
Wtorek, 9 października 2007
„WSiP mają chętkę na MAC Edukację” – poinformował 27 września „Parkiet”. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne mogłyby przeznaczyć część ze 100 mln zł, jakie mają na zakupy w branży, na inwestycję w akcje kieleckiego wydawnictwa, zadeklarował w rozmowie z gazetą Stanisław Wedler, prezes oficyny.
Wtorek, 9 października 2007
Wydawnictwo MAC Edukacja zmieniło nazwę na Grupa Wydawnicza MAC i przygotowuje się do debiutu na giełdzie. We wrześniu przejęto specjalizującą się w publikacjach ekonomicznych warszawską oficynę Poltext i zapowiedziano kolejne akwizycje.
Wtorek, 9 października 2007
W tym roku po raz pierwszy w połączeniu z Krajowymi Targami Książki odbędzie się kolejna edycja Krajowych Targów Książki Akademickiej Atena.
Wtorek, 9 października 2007
Pierwsza konferencja prasowa poświęcona zbliżającym się targom Academia odbędzie się we wtorek 16 października o godz. 12 w Pałacu Kazimierzowskim przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.
Wtorek, 9 października 2007
Ruch planuje korektę prognoz finansowych. Według nieoficjalnych informacji PAP, prognoza zysku netto zostanie obniżona o ok. 12 mln zł do ok. 37 mln zł.
Wtorek, 9 października 2007
Wydawnictwo Helion podpisało umowę najmu powierzchni magazynowych (ponad 2000 mkw.) z firmą deweloperską Segro.
Wtorek, 9 października 2007
„Dalsze zmiany kadrowe i strukturalne w Publicat S.A.”, zatytułował jeden z newsów z 4 października serwis „Wirtualny Wydawca”. I dalej: „Po 20 latach pracy w Wydawnictwie Dolnośląskim Jan Stolarczyk nie jest już redaktorem naczelnym tej oficyny. Ze swoim stanowiskiem pożegnała się także Bożena Sęk – redaktor naczelna Wydawnictwa Książnica. Po oddziale warszawskim Publicatu został już tylko pusty lokal. W zeszłym roku Publicat otworzył w Warszawie Papilon Sp. z o.o. Po roku Papilon Sp. z o.o. …
Wtorek, 9 października 2007
Wydawnictwo Muza planuje, że drugie półrocze będzie pod względem tempa sprzedaży jeszcze lepsze niż pierwsza połowa roku, kiedy to jednostkowe przychody wyniosły 17,15 mln zł i były o ok. 46 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Według Marcina Garlińskiego, szefa oficyny, grupa kapitałowa może zakończyć ten rok przychodami rzędu 40 mln zł i wynikiem netto zbliżonym do zera.
Wtorek, 9 października 2007
Wiadomo już, że w czwartek 11 października padnie nazwisko tegorocznego zwycięzcy najwyższej nagrody literackiej. Nagrodę tę przyznaje się tradycyjnie w jeden z czwartków października.