BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 456
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Czwartek, 20 kwietnia 2017
Pasaż Łódzki rozszerzy swoją ofertę o sklep Empik...
Wtorek, 28 marca 2017
Wznowienia, klasyka i literatura konserwatywna
Państwowy Instytut Wydawniczy zaprezentował się w nowej formule i nowej formie. Po niedawnych zmianach jest obecnie narodową instytucją kultury i podlega ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego. Nowe kierownictwo PIW spotkało się 28 marca z grupą przedstawicieli mediów.
Wtorek, 28 marca 2017
Dziecięcy imprint Grupy MAC
Grupa MAC sukcesywnie powiększa swoje portfolio. Oprócz oferty edukacyjnej nakładem wydawnictwa ukazuje się coraz więcej tytułów z literatury dziecięcej, książek ilustrowanych oraz nowatorska seria "Podróżowniki"...
Wtorek, 28 marca 2017
Rozmowa z Józefem Częścikiem, właścicielem Grupy Wydawniczej Harmonia
Jak podsumowałbyś ubiegły rok w Grupie Wydawniczej Harmonia?Spodziewałem się lepszych wyników, prawdopodobnie jak wszyscy w naszej branży, ale ostatecznie nie było źle. Rzecz jasna, jak co roku mieliśmy wzrost przychodów.
Wtorek, 28 marca 2017
Polska Izba Książki zaprasza do udziału w bezpłatnym, internetowym szkoleniu o nowoczesnym zarządzaniu księgarnią. Szkolenie prowadzone będzie przez znawców przedmiotu i praktyki księgarskiej: Jerzego Okuniewskiego (zarządzanie księgarnią) oraz Lindę Majerowicz (e-commerce i e-marketing w praktyce księgarskiej).
Wtorek, 28 marca 2017
24 marca w warszawskiej księgarni MiTo odbyło się spotkanie wydawców poświęcone projektowi "Wydawcy niewidomym. Biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light". W spotkaniu wzięły udział następujące wydawnictwa...
Wtorek, 28 marca 2017
W tym roku Polska Izba Książki ponownie gościć będzie przedstawicieli China Publishing Group
Wtorek, 28 marca 2017
Od wielu lat realizujemy misję dostarczania naszym klientom, księgarniom i bibliotekom, jak najszerszej i zróżnicowanej oferty książkowej. Dysponujemy najbogatszą ofertą na rynku, uzupełnioną w ostatnich latach o produkty pokrewne książce.
Wtorek, 28 marca 2017
Cztery festiwalowe dni wypełnione spotkaniami autorskimi, debatami, koncertami, filmami, czytaniem i komentowaniem wierszy - na początku czerwca (8-11 czerwca) Kraków stanie się światową stolicą poezji. Festiwal Miłosza będzie okazją do spotkania z najwybitniejszymi polskimi twórcami...
Wtorek, 28 marca 2017
Spośród ponad czterystu zgłoszeń jury wybrało dwanaście tytułów nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, najstarszej i jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. Pula dla laureatów wynosi 200 tys. zł.