BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 370
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Piątek, 13 grudnia 2013
Rozmowa z mecenas Agnieszką Wiercińską-Krużewską
W ostatnich dniach rynek zelektryzowała informacja o odrzuceniu przez Sąd Apelacyjny w Warszawie złożonego przed rokiem pozwu zbiorowego grupy 15 wydawców przeciwko właścicielowi serwisu Chomikuj.pl. Na kilka najbardziej aktualnych pytań dotyczących krótkoterminowych konsekwencji tego wydarzenia odpowiada pełnomocnik grupy wydawców składających pozew przeciwko operatorowi serwisu Chomikuj.pl, mecenas Agnieszka Wiercińska-Krużewska.
Piątek, 13 grudnia 2013
Wstępne podsumowanie roku
Dobiegający końca rok był na rynku książki niemal identyczny jak poprzedni. Według wstępnych prognoz przychody wydawców wyniosły 2,65 mld zł, były zatem o 0,7 proc. niższe niż w 2012 roku. Tradycyjnie już wzrosła liczba wydanych tytułów, choć w większości były to niskie cyfrowe nakłady. Średni nakład utrzymał się na poziomie zbliżonym do roku poprzedniego, wyniósł ok. 4000 egz. 
Piątek, 13 grudnia 2013
Rozmowa z Maciejem Makowskim, prezesem i Anną Derengowską, wiceprezesem zarządu wydawnictwa Prószyński Media
Jak w tym roku handlowało się książkami w Polsce? Maciej Makowski: Sami jesteśmy zaskoczeni, jak dobrze udaje nam się w tym roku funkcjonować na rynku – mam na myśli przede wszystkim poziom realizowanej sprzedaży. Nie widzimy żadnych śladów kryzysu, nie notujemy spadków żadnych ważnych wskaźników, wręcz odwrotnie, idziemy mocno w górę… 
Piątek, 13 grudnia 2013
Piątek, 13 grudnia 2013
Piątek, 13 grudnia 2013
Piątek, 13 grudnia 2013
Piątek, 13 grudnia 2013
Piątek, 13 grudnia 2013
Piątek, 13 grudnia 2013