Piątek, 13 grudnia 2013
Rozmowa z mecenas Agnieszką Wiercińską-Krużewską
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru370
W ostatnich dniach rynek zelektryzowała informacja o odrzuceniu przez Sąd Apelacyjny w Warszawie złożonego przed rokiem pozwu zbiorowego grupy 15 wydawców przeciwko właścicielowi serwisu Chomikuj.pl. Na kilka najbardziej aktualnych pytań dotyczących krótkoterminowych konsekwencji tego wydarzenia odpowiada pełnomocnik grupy wydawców składających pozew przeciwko operatorowi serwisu Chomikuj.pl, mecenas Agnieszka Wiercińska-Krużewska. Czym skutkuje ostatnia decyzja Sądu Apelacyjnego w sprawie odrzucenia pozwu zbiorowego wydawców przeciwko właścicielowi serwisu Chomikuj.pl? Postanowienie Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 27 listopada w sprawie z powództwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. (działającego jako reprezentant grupy wydawnictw) przeciwko FS File Solutions Ltd. (administratorowi portalu www. chomikuj.pl) prawomocnie kończy postępowanie w przedmiotowej sprawie. Niemniej jednak należy podkreślić, że Sąd Apelacyjny w postanowieniu odrzucił a nie oddalił pozew, co oznacza, że w dotychczasowym postępowaniu w przedmiotowej sprawie Sąd Apelacyjny dopatrzył się uchybień natury formalnej lub braku podstaw do prowadzenia sprawy właśnie w postępowaniu grupowym. Postępowanie grupowe natomiast, mimo że wprowadzone zostało do …
Wyświetlono 25% materiału - 150 słów. Całość materiału zawiera 602 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się