BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 360
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Niedziela, 18 sierpnia 2013
Ofensywa na rynku edukacyjnym
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne sp. z o.o. (WSiP) nabyły od Wydawnictwa REA s.j. prawa do 167 publikacji z zakresu szkolnictwa zawodowego, które mają na celu wzbogacenie oferty WSiP – dotychczasowego lidera tego segmentu. Dzięki akwizycji, w nowym roku szkolnym, zaproponuje materiały dydaktyczne do 33 najbardziej pożądanych przez rynek zawodów.
Niedziela, 18 sierpnia 2013
II Nadmorski Plener Czytelniczy
W dniach 16-19 sierpnia w reprezentacyjnym punkcie Gdyni – przy Skwerze Kościuszki odbędzie się II Nadmorski Plener Czytelniczy. Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym firma Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.
Niedziela, 18 sierpnia 2013
Największe koncerny wydawnicze w 2012 roku
Firma Rüdiger Wischenbart Content and Consulting przygotowała już po raz trzynasty z kolei ranking największych koncernów wydawniczych świata, tym razem obejmujący 2012 rok.
Niedziela, 18 sierpnia 2013
Rozmowa ze Zbigniewem Czerwińskim, prezesem zarządu i Darią Kielan, redaktorem naczelnym wydawnictwa Świat Książki Sp. z o.o.
Czym dzisiaj jest wydawnictwo Świat Książki? Zbigniew Czerwiński: Powiem, co to dla mnie oznacza, bo dla Darii może oznaczać coś innego, a ja dla Świata Książki jestem człowiekiem z zewnątrz. Generalnie w branży książkowej pewnie nie jestem tak traktowany, bo mam wiele lat pracy za sobą. Mija właśnie pierwszy miesiąc pełnienia przeze mnie funkcji prezesa spółki Świat Książki z głównym zadaniem reaktywowania w spółce działalności wydawniczej w oparciu o długą tradycję tej marki. Mamy do …
Niedziela, 18 sierpnia 2013
Jak wynika z raportu Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej liczba istniejących w Polsce nośników outdoorowych na koniec czerwca wyniosła 91,6 tys. W porównaniu z końcem 2012 roku ich liczba wzrosła o nieco ponad 1000. Jednak, jak zastrzegają twórcy raportu, wspomniana zmiana wynika przede wszystkim z faktu, że w najnowszym zestawieniu danych o rynku reklamy zewnętrznej po raz pierwszy uwzględniono firmę CAM Media, do której należy ok. 3100 nośników, choć są to głównie małe powierzchnie na rowerach …
Sobota, 17 sierpnia 2013
Sobota, 17 sierpnia 2013
Sobota, 17 sierpnia 2013
Sobota, 17 sierpnia 2013
Sobota, 17 sierpnia 2013