BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 350
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 18 marca 2013
Spojrzenie polskie
14 marca Włodzimierz Albin, prezes PIK i Łukasz Gołębiewski, przewodniczący Sekcji Publikacji Elektronicznych, spotkali się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, Maciejem Grabowskim. Tematem rozmowy było zrównanie stawek VAT na e-booki dystrybuowane w formie elektronicznej do poziomu stawki 5 proc., jaką mają pozostałe książki (papierowe i elektroniczne na nośnikach typu CD).
Poniedziałek, 18 marca 2013
Spojrzenie europejskie
Komisja Europejska zdecydowała się skierować do europejskiego Trybunału Sprawiedliwości sprawę przeciwko Francji. To oczywiście reakcja na wprowadzenie przez Francję, od początku 2012 roku, równych stawek podatku VAT na książki drukowane i cyfrowe.
Poniedziałek, 18 marca 2013
II Forum PIK
14 marca odbyło się II Forum PIK, którego tematem były abonamentowe systemy sprzedaży książek elektronicznych. Wydawcy konsekwentnie poszukują nowych rozwiązań na zwiększenie sprzedaży wydań cyfrowych. Według szacunków Biblioteki Analiz rok 2012 przyniósł ponad 100-porc. wzrost wartości tego segmentu rodzimego rynku, która przekroczyła 50 mln zł. – Jest to w zasadzie jedyny segment, który notuje dynamiczny wzrost, przy czym nie zmienia to jednak faktu, że stanowi on zaledwie 2 proc. wartości całego rynku książki – przekonywał …
Poniedziałek, 18 marca 2013
Rozmowa z Józefem Częścikiem, właścicielem Grupy Wydawniczej Harmonia
Harmonia dołącza do grona podmiotów, które na rodzimym rynku książki funkcjonują od dwóch dekad. Czy dysponując własnym branżowym doświadczeniem, zdecydowałby się pan tworzyć taką firmę od zera w dzisiejszych rynkowych warunkach? W życiu wykonywałem różne zawody. Swego czasu byłem nauczycielem, lektorem, korepetytorem, redaktorem, pisarzem, a nawet – kiedyś w Londynie na saksach – kelnerem (śmiech). Najlepiej jednak czuję się i, mam nadzieję, sprawdzam jako autor książek i wydawca. Gdyby los spłatał mi figla i musiałbym …
Poniedziałek, 18 marca 2013
Poniedziałek, 18 marca 2013
Poniedziałek, 18 marca 2013
Poniedziałek, 18 marca 2013
Wydawnictwo Bosz organizuje w tym roku kolejną, siódmą edycję Bieszczadzkiego Lata z Książką – otwartej, skierowanej do wszystkich mieszkańców regionu dużej imprezy kulturalnej, która ma na celu promocję czytelnictwa oraz kultury literackiej w regionie Podkarpacia. Składają się na nią spotkania z autorami, artystami – pisarzami, ilustratorami, projektantami, a także innymi ludźmi książki i kultury – […]
Poniedziałek, 18 marca 2013
Poniedziałek, 18 marca 2013