BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 287
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 15 listopada 2010
Empik kontynuuje swoją e-bookową ofensywę 5 listopada ruszyła sprzedaż czytnika OYO przez Empik.com. Do 16 listopada w promocyjnej cenie 595 zł, po tym okresie wzrośnie ona do 649,49 zł.
Poniedziałek, 15 listopada 2010
 Polski przekład jest czwartym na świecie Premiera nowej powieści japońskiego pisarza to zawsze bardzo ważne wydarzenie literackie na polskim rynku wydawniczym.
Poniedziałek, 15 listopada 2010
O rynku na Targach Książki w Krakowie
 Pierwszego dnia 14. Targów Książki w Krakowie odbyła się tradycyjna prezentacja kolejnej edycji publikacji zespołu Biblioteki Analiz „Rynek książki w Polsce 2010”.
Poniedziałek, 15 listopada 2010
Rozmowa z ks. Romanem Szpakowskim SDB – dyrektorem Wydawnictwa Salezjańskiego oraz prezesem Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Ile lat kieruje ksiądz Wydawnictwem Salezjańskim? Właśnie zaczynam 25 rok, dzięki czemu, jeśli chodzi o oficyny katolickie, dłuższym stażem może pochwalić się tylko ks. Stefan Dusza emerytowany dyrektor Wydawnictwa Pallottinum z Poznania. Dlatego czekam na emeryturę… (śmiech) Oczekuje ksiądz, że w to uwierzę? Dlaczego nie?Przecież nie ma ludzi niezastąpionych… Może dlatego, że obecnie kieruje ksiądz oficyną, Stowarzyszeniem Wydawców Katolickich, organizuje i współorganizuje Targi Wydawców Katolickich, kiermasze w Lublinie i Katowicach… Wspomniane inicjatywy wystawiennicze to przecież …
Poniedziałek, 15 listopada 2010
Targi odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie (Plac Zamkowy 4) w dniach 25-28 listopada 2010 roku w godz. od 10 do 18. Ich organizatorem jest Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.
Poniedziałek, 15 listopada 2010
Na zamknięciu sesji z dnia 9 listopada cena za walor warszawskiej oficyny wynosiła 12,45 zł, notując tym samym ponad 25-proc. wzrost.
Poniedziałek, 15 listopada 2010
Podczas 14. Targów Książki w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród PIK-owy Laur dla dziennikarzy promujących książkę i literaturę w mediach. Jury nagrody oceniało działalność nominowanych na tym polu w 2009 roku. Zwycięzcy otrzymali statuetki dłuta prof. Bolesława Chromego oraz czeki na 5000 zł.
Poniedziałek, 15 listopada 2010
 4 listopada na Targach Książki w Krakowie, a 8 listopada w ogólnopolskiej dystrybucji pojawiły się „Sekretne opowieści”, pierwszy tom przygodowej serii dla młodzieży „Siostry Grimm” autorstwa Michaela Buckleya.
Poniedziałek, 15 listopada 2010
 Jak poinformowała firma Libranova już niebawem na rynek trafi nowa linia eczytników Icarus. Oferta obejmuje kilka produktów, różniących się wielkością ekranu i funkcjonalnością. Libranova – wyłączny dystrybutor produktów Icarus w Polsce rozpoczęła sprzedaż czytników w listopadzie. Premiera pierwszego produktu z rodziny Icarus, 6-calowego czytnika z dotykowym ekranem, odbyła się podczas 14. Targów Książki w Krakowie. „Icarus Reader Sense (E650SR) jest pierwszym w Polsce e-czytnikiem z dotykowym ekranem, w którym obsługa odbywa się przez wskazywanie ikon …
Poniedziałek, 15 listopada 2010
 W sprzedaży dostępne jest już trzecie wydanie kultowej książki Adriana Frutigera „Człowiek i jego znaki”. Porozumienie pomiędzy ludźmi możliwe jest dziś głównie dzięki mowie. Wyrażanie jej w formie graficznej poprzez pismo było przez wieki przywilejem elit.