BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 198
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 3 lipca 2007
Targi Academia 2007
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego poinformowały o rozpoczęciu przygotowań do pierwszej edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2007, które odbędą się od 7 do 9 listopada na terenie głównego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego w hallu głównym Auditorium Maximum. Poparcia udzieliła im rektor UW prof. Katarzyna Chałasińska- Macukow. – Czas i miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo – stwierdził Ryszard Burek, dyrektor Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego. – Jest to termin, w którym tradycyjnie odbywały się targi Atena, a – jak wiadomo – …
Wtorek, 3 lipca 2007
Rekrutacja na Podyplomowe Studia Edytorstwo i Rynek Książki w roku akademickim 2007/2008
A zatem to, co było marzeniem, stało się faktem. Nasze studia wypaliły! Inauguracja drugiego naboru odbędzie się już 20 października. Uwzględniając opinie absolwentów wprowadzamy drobne zmiany w programie, które z pewnością poprawią jakość i poziom nauki. Po pierwsze i najważniejsze – zajęcia z zakresu edytorstwa i typografii zyskają na wprowadzeniu czternastu godzin ćwiczeń w pracowni komputerowej wyposażonej w profesjonalne oprogramowanie do edycji graficznej (Adobe Photoshop CS2, Adobe InDesign CS2, Adobe Ilustrator CS2, Adobe Acrobat 7.0 …
Wtorek, 3 lipca 2007
Rozmowa z Wojciechem Śliwerskim – dyrektorem, i Moniką Szajer – dyrektorem marketingu i handlu w Oficynie Wydawniczej Impuls
Widzę, że trzyma pan w rękach numer Biblioteki Analiz z rankingiem wydawców za rok 2006. Skłonił pana do jakichś wniosków? Wojciech Śliwerski: Owszem. Do takiego m.in., że wszystkie branże rosną, a nasza nie bardzo. Dość powiedzieć, że moje wydawnictwo, z obrotami 2 mln zł za rok 2006, znalazło się na stosunkowo wysokiej, bo 81. pozycji. Państwa firma w ogóle jest mało znana w branży. Proszę zdradzić, jak jest zorganizowana, ile osób w niej pracuje. WŚ: …
Wtorek, 3 lipca 2007
Zbigniew Jakubas zajął 47. miejsce w rankingu stu najbogatszych Polaków według tygodnika „Wprost”. Gazeta nazywa go „marszałkiem Żukowem polskiej giełdy, który rzuca miliony tu i tam, by w końcu gdzieś przerwać front”.
Wtorek, 3 lipca 2007
Mec:Interaction, należący do domu mediowego Mediaedge:cia, został wyróżniony w konkursie Golden Arrow za przygotowanie i realizację kampanii internetowej dla Merlin.pl.
Wtorek, 3 lipca 2007
Podobno „jeden z największych i najnowocześniejszych magazynów książek w Europie Środkowej” zaczyna działać w Strykowie pod Łodzią. Właścicielem jest Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut.
Wtorek, 3 lipca 2007
Pioneer Pekao Investment Management S.A. zwiększył do 14,60 proc. liczbę głosów na Walnym Zgromadzeniu WSiP.
Wtorek, 3 lipca 2007
Wydawnictwo Nowa Era, właściciel spółki Wydawnictwo Marek Rożak, złożyło do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wniosek o likwidację firmy.
Wtorek, 3 lipca 2007
Ministerstwo Skarbu Państwa jest gotowe odpowiedzieć na ewentualne wezwanie do sprzedaży akcji Ruchu, pod warunkiem zaproponowania dobrej ceny.
Wtorek, 3 lipca 2007
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ruchu zdecydowało o przekazaniu na wypłatę dywidendy 19,77 mln zł z 20 mln zł zysku netto za 2006 rok.